ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Rosa Lager „Head in Pillow”,  praca absolwentki studiów w roku 2020.

Tilburg/Holandia: Nabór na studia magisterskie „Tworzenie sztuki w przestrzeni publicznej” w Fontys University of Applied Sciences

19 lutego 2021

Edukacja

Trwa nabór zgłoszeń na studia magisterskie „Tworzenie sztuki w przestrzeni publicznej” w Fontys University of Applied Sciences w Tilburgu (Holandia). To nowatorski program edukacyjny skierowany do artystów pracujących w różnych dziedzinach sztuki, którzy przestrzeń publiczną rozumieją nie tylko jako miejsce, gdzie sztuka może być prezentowana, ale także twórczo rozwijana – którzy widzą w niej środowisko badań artystycznych. Program skierowany jest do artystów i artystek działających w dziedzinach teatru, tańca, sztuk cyrkowych, muzyki, sztuk pięknych, architektury, sztuk cyfrowych i grafiki.

 

Studia proponują interdyscyplinarne podejście, łączące np. teorię krytyczną z innymi metodami analitycznymi i środkami badawczymi. Ich program oparty jest na metodach blended-learning. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, w systemie dziennym, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i na miejscu, w tradycyjnych klasach. W praktyce oznacza to, że roczny program studiów magisterskich na kierunku „Tworzenie sztuki w przestrzeni publicznej” jest zasadniczo prowadzony z wykorzystaniem interaktywnej platformy internetowej. W ramach studiów trzy razy w roku odbywają się również intensywne dwutygodniowe „obozy szkoleniowe” (trwające w sumie sześć tygodni), na które kursanci i kursantki zostaną zaproszeni do Tilburga. W ramach „obozów” studenci i studentki tworzą międzynarodową społeczność artystyczną, biorąc udział w warsztatach, wykładach oraz wspólnie badając przestrzeń publiczną jako środowisko praktyki twórczej.

 

Niezbędne wsparcie interdyscyplinarne oraz pomoc merytoryczną zapewnia studentom zespół pedagogów, złożony z doświadczonych instruktorów, kreatywnych liderów oraz zaproszonych wykładowców, pracujących na co dzień w zawodach artystycznych. Fontys współpracuje również z wieloma organizacjami partnerskimi.

 

Program studiów zaprojektowany jest z myślą o budowaniu międzynarodowego środowiska edukacyjnego, składającego się z kreatywnych, ambitnych osób, które łączy podobny sposób postrzegania sztuki. Studia mają stanowić wsparcie dla nowego pokolenia artystów i artystek, których praktyka wykracza poza konwencjonalne przestrzenie sztuki i oparta jest na krytycznej refleksji i redefinicji przestrzeni publicznej. Trwające zmiany gospodarcze i społeczne sprawiły, że przestrzeń miejska postrzegana jest jako coś luksusowego. W kontekście populistycznych działań politycznych celem programu jest wspieranie artystów i artystek w dostępie do zdywersyfikowanych informacji, doświadczeń i spotkań, dzięki którym otrzymają narzędzia do aktywnego działania w silnie zurbanizowanych społeczeństwach przyszłości.

 

Więcej informacji: https://fontys.edu/Bachelors-masters/Masters/Master-Performing-Public-Space.htm

e-mail: fhkpublicspace@fontys.nl

Facebook: @performingpublicspace

 

Termin składania wniosków: 31 marca 2021 roku (dla osób spoza UE); 31 maja 2021 (dla osób z UE)

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia