ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Fot. Maciej Mucha

Warszawa: Warsztaty tańca współczesnego, floorwork i neoklasyki

25 lutego 2021

Warsztaty

W dniach 6-7 marca w Studio 42 w Warszawie (ul. Twarda 42) odbędą się warsztaty tańca współczesnego – prowadzenie Kinga Gintowt, floorwork – prowadzenie Katarzyna Koziorz i neoklasyki – prowadzenie Anna Maria Karabela.

 

Koszt:

130 zł przy zgłoszeniu do 26 lutego

150 zł przy zgłoszeniu od 27 lutego

130 zł dla studentów kierunków tanecznych i uczniów szkół baletowych

 

Plan zajęć:

6 marca, sobota

17.00-20.00 neoklasyka z Anną Marią Karabelą

7 marca, niedziela

11.00-12.30 floorwork z Katarzyną Koziorz

12.45-14.15 taniec współczesny z Kingą Gintowt

 

Zgłoszenia:

https://forms.gle/jGMT5DYaoWxB53Cb9

 

Anna Maria Karabela:

Neoklasyka to styl, w którym przeszłość spotyka się z przyszłością. Przenikają się wzajemnie i wspólnie powołują do życia nową formę ruchu, której istotą jest łączenie dwóch różnych światów. Opierając się na bazie dwóch różnych technik tańca, wybrałam najcenniejsze charakteryzujące je jakości: naturalność i swobodę ekspresji tańca współczesnego oraz precyzyjność i estetykę tańca klasycznego. Pragnę podzielić się swoim doświadczeniem w tej bardzo charakterystycznej formie wyrazu artystycznego oraz odkrywać możliwości ciała i umysłu.

 

Katarzyna Koziorz:

Floorwork to ogólnie pojęta praca z podłogą. Będziemy wykonywać ćwiczenia mające za zadanie mobilizację centrum ciała, wzmocnienie rąk, pleców i obręczy barkowych. Będziemy przyzwyczajać ciało do kontaktu z podłogą. Szukać punktów podparcia służących lokomocjom. Skupimy się również na ergonomii ruchu, szybkości, oraz przepływie energii w ciele. Podczas warsztatów skupimy się na aspektach technicznych bezpiecznej pracy z podłogą. Będziemy wykonywać zarówno ćwiczenia mające na celu wykształcenie bezpiecznych nawyków ruchowych i pracować na dłuższej frazie ruchowej, aby móc wykorzystać nowo zdobyte umiejętności w praktyce.

 

Kinga Gintowt:

Na zajęciach z tańca współczesnego będziemy korzystać z doświadczeń z floorworku, ale wyjdziemy na wyższe poziomy. Będziemy się przemieszczać, zagarniać przestrzeń i nawet poskaczemy. Pobawimy się spiralami, otworzymy i zaktywujemy tył ciała, nauczymy się korzystać z potencjału kręgosłupa. Wszystkie te informacje włożymy w frazę ruchową i trochę polatamy.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia