ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Gdańsk: Rusza kurs improwizacji w tańcu DIY! Do Improvisation Yourself!

Gdańsk: Rusza kurs improwizacji w tańcu DIY! Do Improvisation Yourself!

3 marca 2021

Warsztaty

Agata Gregorkiewicz, trójmiejska tancerka i nauczycielka tańca zaprasza na kurs improwizacji w tańcu DIY – DO IMPROVISATION YOURSELF!. Będzie to seria warsztatów wprowadzających uczestników w świat improwizacji tanecznej oraz rozwijających dotychczasową wiedzę zarówno w sposób praktyczny, jak i teoretyczny. Kurs rusza 10 marca i potrwa do końca maja. W czerwcu przewidziany jest pokaz prac – dokładny termin zostanie podany niebawem.

 

Miejsce: Gdańsk, ACK ALTERNATOR, ul. Wita Stwosza 58

 

Projekt składać się będzie z:

 

  • Warsztatów praktycznych, które pozwolą odkryć, czym jest improwizacja w tańcu oraz jak korzystać ze świadomej pracy z ciałem w procesie tworzenia.

 

W trakcie zajęć uczestnicy poznają narzędzia służące do budowania improwizacji takie jak: ruch (jego jakości, kształty i rytmy), czas, przestrzeń, tempo oraz dynamika. Dowiedzą się, czym jest SCORE oraz jak komponować „tu i teraz”.

 

Praca solo, w duetach, triach i w większych grupach. Część praktyczna podzielona będzie na zajęcia odbywające się wewnątrz – w przestrzeni zamkniętej oraz w terenie. Spotkania w przestrzeni miejskiej i leśnej uwrażliwiają uczestników na otoczenie oraz otworzą na możliwości kreacyjne, które dostarcza nam środowisko.

 

  • Warsztatów teoretycznych O czym tańczy taniec?, czyli serii spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję spojrzeć na wydarzenia taneczne: spektakle, performanse czy improwizację od strony publiczności. Warsztat stanie się przyczynkiem do rozmowy, wymiany spostrzeżeń i budowania aktywnej postawy na osi twórca-widz.

 

  • Pokazu prac. Cały proces doprowadzić ma do otwartego pokazu prac, które zaprezentowane zostaną na zakończenie serii spotkań.

 

 

Okres realizacji: marzec-czerwiec 2021

Rozpoczęcie cyklu: 10 marca godz. 19.00

 

Terminy spotkań:

Środy w godz. 19.00-21.30
(10.03, 17.03, 24.03, 14.04, 21.04, 28.04, 5.05, 12.05, 19.05, 26.05)

Piątki w godz. 17.30-20.30
(12.03, 19.03, 26.03, 16.04, 23.04, 7.05, 14.05, 21.05, 28.05)

 

Zakończenie projektu: czerwiec – termin zostanie podany wkrótce

 

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: ruszduszee@gmail.com

 

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach proszeni są o opisanie swojego doświadczenia tanecznego i/lub scenicznego, motywacji do wzięcia udziału w kursie oraz określenia, czy będą mogli wziąć udział w całym cyklu. Pierwszeństwo w udziale przypadnie osobom, które będą dyspozycyjne w trakcie całego kursu. Osoby, które mają pytania lub mogą wziąć udział w tylko części spotkań także proszone są o napisanie mejla. Wspólnie z prowadzącą poszukają rozwiązań.

 

Więcej informacji na agatagregorkiewicz.com

 

 

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, we współpracy z Akademickim Centrum Kultury ALTERNATOR UG.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia