ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Anna Maria Biniecka

Gdańsk/Klub ŻAK: Nabór projektów do konkursu „Rezydencja/ Premiera 2021”

31 marca 2021

Nabór prac performatywnych

Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza konkurs Rezydencja/ Premiera 2021 na projekt spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego (contemporary dance/contemporary ballet). Konkurs jest adresowany do tancerzy z Polski i uczestników konkursu Solo Dance Contest, organizowanego przez Klub Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Wybrane projekty zostaną zrealizowane w Klubie ŻAK w okresie od lipca do sierpnia 2021 roku.

 

Tancerze otrzymają następujące środki na realizację zgłoszonego spektaklu:

  • 6 tys. zł na duet lub
  • 10-20 tys. zł  na spektakl wieloobsadowy,
  • pomoc techniczną w trakcie dwóch dni prób generalnych (akustyka i oświetleniowca),
  • przedpremierową promocję,
  • możliwość skorzystania z przestrzeni do prób oraz
  • przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentora – cenionego tancerza oraz choreografa.

 

W 2021 roku mentorami będą Palle Granhøj z Danii oraz Matteo Bittante z Włoch. Rezydencje zakończą się pokazami premierowymi.

 

Palle Granhøj – dyrektor artystyczny i założyciel zespołu Granhøj Dans. Tancerz, choreograf i twórca obstruction technic. Stworzył ponad 30 spektakli i filmów tańca, pokazywanych w 49 krajach.

 

Matteo Bittante – pracował ze znakomitymi choreografami w Ballet National de Marseille i Teatro alla Scala w Mediolanie, od 2006 roku wykłada w Accademia Susanna Beltrami. Jest współdyrektorem, choreografem-rezydentem Narodowego Centrum Produkcji Tańca w Mediolanie DANCEHAUSpiù, współzałożycielem stowarzyszenia artystycznego ContART, zajmującego się szkoleniem publiczności, promocją i produkcją tańca współczesnego, a od 2012 roku dyrektorem artystycznym DanceHaus Company.

 

Na zgłoszenia Klub ŻAK czeka do 30 kwietnia 2021.

 

Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/pl/Konkursy/Rezydencja%20-%20premiera.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia