ENG
A A A
 maj 2021 
Szczecin: Nabór spektakli do festiwalu „OFF Kontrapunkt”

Szczecin: Nabór spektakli do festiwalu „OFF Kontrapunkt”

15 kwietnia 2021

Konkurs

„Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna powołana kilka lat temu została stworzona z pasji, przyjaźni, potrzeby doświadczania i zaangażowania w sztukę oddolną i niezależną. Wówczas nazywaliśmy to ogniskiem zapalnym dla niespokojnych umysłów otwartych na zmianę i rozwój. Od tamtego czasu zmieniło się wiele w naszej rzeczywistości. Czy na lepsze? Zweryfikuje to czas, tak jak czas weryfikuje to, co w sztuce uniwersalne i unikatowe. Konstruując program OFF Kontrapunktu staraliśmy się czule wsłuchiwać w środowisko teatru niezależnego. Jeździliśmy, oglądaliśmy, rozpytywaliśmy też jeżdżących i oglądających. Szukaliśmy wszystkiego, co mogło stanowić kontrapunkt dla tego, co naszym zdaniem okraszone było i jest ułudą, miałkością i pozoranctwem. Jako Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna czuliśmy, że potrzebujemy być blisko twórców i ich poszukiwań, by zbliżać ludzi teatru przez współodpowiedzialność w coraz bardziej zindywidualizowanym świecie.

 

Ostatni sezon utrudnił nam jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne, możliwe, że czujemy się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli my wciąż wypłynąć nie możemy, to Wy przypłyńcie do nas i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu.

 

W tym roku wprowadzamy otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt. Szukamy zarówno propozycji intrygujących artystycznie, jak i ważkich społecznie. Czekamy na zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażamy nadzieję na spotkanie się z w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt w dniach 3-12 września 2021”.

 

 

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna 

 

Organizatorem Festiwalu Kontrapunkt jest Dom Kultury 13 Muz. Festiwal jest finansowany ze środków Miasta Szczecin oraz innego dofinansowania, którym dysponuje Organizator. O zakwalifikowaniu i zaproszeniu poszczególnych wykonawców i uczestników festiwalu decyduje Rada OFF Kontrapunktu. Radę OFF Kontrapunktu tworzy zarząd Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej: Iwona Konecka, Krzysztof Gmiter, Marek Kościółek, Maciej Ratajczyk, Dariusz Mikuła. Rada w procesie podejmowania decyzji może uwzględniać opinie wybranych przez siebie konsultantów związanych ze środowiskiem polskich teatrów offowych.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres zotoffcy@gmail.com do 30 kwietnia 2021.

 

Szczegółowe informacje dostępne są w REGULAMINIE

Do pobrania: KARTA ZGŁOSZENIA

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia