ENG
A A A
 maj 2021 
Wrocław: Warsztaty oddechowe Jakuba Gontarskiego z metody Oxygen Advantage®

Wrocław: Warsztaty oddechowe Jakuba Gontarskiego z metody Oxygen Advantage®

23 kwietnia 2021

Warsztaty

Jakub Gontarski, certyfikowany instruktor metody Oxygen Advantage® zaprasza na warsztaty, które odbędą się w weekend 29-30 maja w Instytucie Grotowskiego (Studio na Grobli).

 

Jakub Gontarski o warsztatach:

 

Oxygen Advantage® to naukowa metoda oddechowa poprawiająca wydajność procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. To autorski program stworzony przez Patricka McKeowna, światowej sławy eksperta w dziedzinie oddychania oraz autora książek, publikacji i artykułów naukowych. Jego metoda wspiera profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walki, pasjonatów sztuk walki, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko. Warsztaty poprowadzi Jakub Gontarski, certyfikowany instruktor metody Oxygen Advantage®.

 

Oddychaj lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Ćwiczenia oddechowe przyniosą wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie oddechu, jakości snu, efektywności w twojej pracy, sporcie, rekreacji i komunikacji z otoczeniem. Oxygen Advantage® to również rehabilitacja oddechowa pozytywnie wpływająca na transformację wzorców oddechowych na funkcjonalne. Pozytywna dyscyplina, samodzielne ćwiczenia każdego dnia przyniosą zamierzoną transformację na wielu poziomach fizjologii i anatomii. To ścieżka oddechu oczyszczonego, bez zadyszki podczas wysiłku, lekkiego, spokojnego, rytmicznego i zintegrowanego.

 

Główne zagadnienia warsztatów:

 

• dysfunkcjonalne wzorce oddechowe: hiperwentylacja, świszczący oddech, kaszel, astma wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, zwężenie oskrzeli i pęcherzyków płucnych

• funkcjonalne wzorce oddechowe oraz ich pozytywny wpływ na procesy biochemiczne i biomechaniczne ludzkiego organizmu: pneumatyka przepony, rozumianej jako pompa ssąco-tłocząca

• zmniejszenie objawów astmy wysiłkowej, duszności, bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych

• zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnię i hipoksję (kontrolowany trening hipoksyczno-hiperkapniczny)

• mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych

• odlepianie naczyń krwionośnych, lepszy pływ krwi, sygnalizacji baroreceptorów: tlenek azotu i dwutlenek węgla

• lepszy transport tlenu do komórek – organów – pracujących mięśni

• wyższy pułap tlenowy VO2 max

• późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy (lepsza tolerancja na kwasicę mięśniową)

• zmniejszenie objawów hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i pojemności minutowej płuc

• regulacja kwasowo-zasadowa komórek i pH krwi (jony wodoru i wodorowęglanów)

• zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji

• prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji

• lepsze radzenie sobie ze stresem, poprawa skupienia i zdolności koncentracji w czasie treningów, zawodów, rekreacji oraz w życiu codziennym

 

Harmonogram:

 

Sobota 29 maja, godz. 15.00–19.00: wykład, teoria z wstępem do praktyki

Niedziela 30 maja, godz. 10.00–13.00 i 15.00–18.00: praktyka, konsultacje

Koszt: 450 zł

 

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 20 maja 2021 r. na adres: jakubgontarski.trener@gmail.com, wpisując w tytule maila nazwę warsztatów. Liczba miejsc ograniczona.

 

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpłata pełnej kwoty do dnia zakończenia zapisów stanowi potwierdzenie udziału w zajęciach.

 

Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia warsztatów, zestaw ćwiczeń w formacie PDF oraz ebook autorstwa Patricka McKeowna.

Szczegóły na: https://bit.ly/3bFKkgm

 

Jakub Gontarski jest trenerem, certyfikowanym instruktorem programów oddechowych Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® Accredited Practitioner. Pracuje jako certyfikowany trener personalny pod okiem Steve’a Maxwella (USA) i wielu innych mistrzów. Specjalizuje się w treningu ogólnorozwojowym i koordynacyjno-motorycznym, ma trzydziestoletnie doświadczenie w uprawianiu sportu, sztuk i sportów walki oraz w tańcu. Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej (specjalizacja: samoobrona AZS-AWF Wrocław). Absolwent Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13” pod kierunkiem Marka Sołka. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. Dziewięć lat uprawiał japońskie judo w klubach sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, a od dziesięciu lat trenuje brazylijską sztukę walki capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich). Trenuje boks, biega, czerpie inspiracje z różnych dziedzin ruchu. Od wielu lat zajmuje się także kontakt improwizacją oraz tańcem współczesnym w Polsce i za granicą. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Lider programu edukacyjnego Planet Kids we Wrocławiu.
www.jakubgontarski.com

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia