ENG
A A A
 lipiec 2021 

Warszawa: Dodatkowy nabór na warsztaty z Weroniką Pelczyńską w ramach researchu „Szukamy i tworzymy”

27 kwietnia 2021

Warsztaty

Studio Oddaj Ciężar w Warszawie (ul. Brzeska 18) uruchamia dodatkowy nabór na warsztaty z Weroniką Pelczyńską, które odbywają się w maju w ramach rocznego researchu – laboratoriów performatywnych pt. Szukamy i Tworzymy (szczegóły dot. całego projektu: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/8565).  

 

Zajęcia z Weroniką Pelczyńską rozpoczną się 8 maja i odbywać się będą w soboty w godz. 10.00-13.00.

 

Cena: 250 zł

 

Strona projektu: https://www.facebook.com/SzukamyiTworzymy/ 

 

Zgłoszenia: szukamyitworzymy@gmail.com.

 

laboratorium praktyk siostrzeństwa 

 

Podczas majowych spotkań wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami warsztatów skoncentrujemy się na zagadnieniu własnej narracji (co nami powoduje, kiedy się poruszamy) oraz sposobem, w jaki współgra ona z oddechem, ruchem i pamięcią̨ ciała. Przyjrzymy się̨, jak dialog z sobą̨ samą może wzmocnić́ oraz uformować́ indywidualne i wspólne działania. Podczas spotkań́ będziemy czerpać́ z dziedzictwa współczesnej choreografii i tańca, improwizacji, ćwiczeń́ performatywnych oraz tekstów kultury. W trakcie laboratorium będziemy pracować́ indywidualnie, studiując kolektywnie ciało oraz jego potencjał.

 

Praktyki siostrzeństwa to inicjatywa choreograficzna powołana dzięki współpracy artystycznej m.in. z Magdą Fejdasz, Moniką Szpunar, Olą Janus, Aleksandrą Osowicz i Moniką Nyckowską. To potrzeba budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego co indywidualne.

Weronika Pelczyńska

 

Weronika Pelczyńska – absolwentka Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka DanceWEB 2013 (ImPulsTanz, Wiedeń), Carte Blanche 2013 (Modul-Dance, Słowenia) i Alternatywnej Akademii Tańca 2017 i 2019 (Art Sations Foudnation w Poznaniu). Jako tancerka współpracowała m.in. z M. Kejžarem, D. Freemanem, M. Stokłosą, S. Thiersch, J. Fruckiem, L. Kapetaneą, J. Wielandem, R. Giovanolą i A. Nowicką. Od 2010 roku przygotowuje choreografię dla teatrów oraz filmów, pracując m.in. z A. Glińską, R. Jaroszem, A. Seniuk oraz G. Laszukiem, P. Passinim, B. Sass-Zdort, Z. Solakiewicz czy M. Marczakiem. Od 2011 roku prowadzi indywidualne oraz kolektywne projekty artystyczne. Współtworzy Centrum w Ruchu oraz kolektyw iCoDaCo 2018-2020. Prowadzi zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku Wiedza o teatrze.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia