ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Nabór do programu polskich filmów tańca na 10. DanceFilmFestival Brussels – l’art difficile de filmer la danse

Nabór do programu polskich filmów tańca na 10. DanceFilmFestival Brussels – l’art difficile de filmer la danse

5 maja 2021

DanceFilmFestival Brussels – l’art difficile de filmer la danse oraz Instytut Polski w Brukseli zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do 10. edycji festiwalu. W tegorocznej odsłonie wydarzenia znajdzie się m.in.  program retrospektywny poświęcony wyłącznie polskim archiwalnym filmom tańca. Festiwal odbędzie się w dniach 29 września – 2 października 2021.

 

Nabór prowadzony jest w dwóch kategoriach:

 

1. Program międzynarodowy – obejmie filmy tańca zrealizowane w latach 2019-2021. Zgłoszenia można było przesyłać do 30 kwietnia, za pośrednictwem formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQ586t6IAJpn3D8EBmIOXIOtQFw395fIWlRf6BYgF69G1iQg/viewform

 

2. Program retrospektywny – obejmie filmowe rejestracje tańca zrealizowane w Polsce od 1900 do 2018 roku. Nabór w tej kategorii potrwa do 14 maja, zgłoszenia filmów można dokonać mailowo na adres: taniecmovie@gmail.com. Organizatorzy zachęcają twórców i instytucje tańca do przesyłania materiałów archiwalnych (w tym również materiałów wcześniej niepublikowanych, lub nieukończonych). W przypadku materiałów archiwalnych na nośnikach analogowych, lub o ograniczonej dostępności, prosimy również o informację i kontakt mailowy w celu ustalenia możliwości przekazania materiałów.

 

Ze względu na historyczny charakter programu, informacje i sugestie dotyczące materiałów archiwalnych mogą być przesyłane także przez osoby niebędące bezpośrednimi dysponentami tych materiałów lub praw autorskich. W takim wypadku ustalenia możliwości publicznej prezentacji materiału, oraz licencji prowadzone będą przez organizatorów oddzielnie.

Ostatecznej selekcji nadesłanych filmów do programu dokonają dyrektorzy festiwalu - Stefanie Bodien i Wolfgang Kolb.

Programy filmowe prezentowane będą w CINEMATEK w Brukseli oraz w Danscentrumjette.

 

O festiwalu:

DanceFilmFestival Brussels – l’art difficile de filmer la danse koncentruje się na specyficznej relacji między tańcem i filmem, ma ambicję promować wybrane filmy taneczne w Belgii i za granicą. W ciągu 10 lat swoje działalności festiwal stał się znaną i cenioną międzynarodową platformą dla choreografów i filmowców. Szczególnie wyróżniającym elementem festiwalu są jego starannie realizowane programy retrospektywne, prezentujące historię i rozwój filmu tańca na przestrzeni XX i XXI wieku w poszczególnych krajach. Po edycjach poświęconych m. in. Stanom Zjednoczonym, Belgii, Holandii, Francji, Włochom, Niemcom, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, tegoroczna odsłona poświęcona zostanie Polsce.

 

Instytut Polski w Brukseli jest partnerem i współorganizatorem wydarzenia.

Koordynacją naboru w Polsce zajmuje się Regina Lissowska-Postaremczak (kontakt: taniecmovie@gmail.com)

Organizator: International DanceFilmFestival Brussels l’art difficile de filmer la danse

Partnerzy: Red Orange Productions, Danscentrumjette, Cinematek, Contredanse,

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia