ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Wenke Wollschläger

Ottersberg (Niemcy): Nabór na studia licencjackie „Taniec i teatr w kontekstach społecznych”

6 maja 2021

Edukacja

Uruchomiony w 2019 roku program licencjacki to oferta studiów łączących praktykę taneczną i artystyczną z pogłębioną refleksją teoretyczną. Obok zajęć z technik tańca współczesnego znalazły się w nim także zajęcia poświęcone pisaniu teksów akademickich i konwersatoria pozwalające na zanurzenie w krytycznym dyskursie na temat praktyki performatywnej.

 

Adepci i adeptki programu Taniec i teatr w kontekstach społecznych zdobędą umiejętność korzystania ze swoich kompetencji artystycznych do tworzenia sytuacji twórczych i kształtowania procesów społecznych, a tym samym podnoszenia poziomu uczestnictwa w kulturze. Ponadto, zajęcia na tym kierunku wyposażą studentów w kompetencje metodologiczno-dydaktyczne w zakresie pracy z osobami w najróżniejszych kontekstach społecznych i kulturowych, a w szczególności pracy z potrzebami i zasobami przedstawicieli różnych grup odbiorców.

 

Program otworzy uczestników na różnorodne narzędzia animacyjne i wszechstronną wiedzę na temat procesów twórczych i społecznych. Da im też solidną bazę do działalności w kontekstach tańca ze społecznością, teatru stosowanego, edukacji społeczno-kulturowej oraz opieki zdrowotnej.

 

Termin składania wniosków na semestr zimowy 2021/2022 upływa 31 maja 2021.

 

Link do formularza zgłoszeniowego:

https://www.hks-ottersberg.de/EN/study/theatre-pedagogy/ (angielski)

https://www.hks-ottersberg.de/studium/tanzpaedagogik-theaterpaedagogik/bewerbung/ (niemiecki)

Kontakt: Ariane Weidemann, ariane.weidemann@hks-ottersberg.de

Więcej informacji: www.hks-ottersberg.de

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia