ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Michał Przybyła i Dominik Więcek, rezydenci Krakowskiego Centrum Choreograficznego (2020), fot. B. Bem

Krakowskie Centrum Choreograficzne: Konkurs na rezydencję artystyczną

14 maja 2021

Rezydencja artystyczna

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie na rezydencję artystyczną Krakowskiego Centrum Choreograficznego z obszaru tańca współczesnego. Rezydencja odbędzie się w ramach I edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca. Do składania aplikacji zaproszeni są zarówno twórcy rozpoczynający pracę choreograficzną, jak i artyści doświadczeni w tworzeniu realizacji scenicznych. W ramach konkursu mogą powstać spektakle solowe oraz zbiorowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja.

 

Wymagana długość pracy: minimum 35  minut

Zamknięcie naboru zgłoszeń: 23 maja 2021

Wyniki: do 2 czerwca 2021

 

Okres pracy nad spektaklem:

- rezydencja w dniach 25 czerwca-24 lipca 2021 zakończona zamkniętym pokazem (odbiorem spektaklu),

- próba wznowieniowa oraz dwie prezentacje spektaklu w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca w dniach od 9-15 sierpnia, termin zostanie ustalony z artystami po rozstrzygnięciu konkursu.

 

Organizator zapewnia:

- środki finansowe w wysokości 13 tys. zł brutto – w tym realizacja spektaklu wraz z honorarium za zagranie spektaklu na Krakowskim Festiwalu Tańca,

- dostęp do sali prób i studia, w którym odbędzie się premiera,

- zaplecze techniczne,

- promocję w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca,

- zdjęcia ze spektaklu oraz techniczne nagranie całości.

 

Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia podczas rezydencji.

 

W ramach aplikacji należy uzupełnić kartę zgłoszenia (plik doc.), przesłać uzupełniony plik na maila oraz dołączyć skan regulaminu i zgód RODO podpisanych przez wszystkich twórców spektaklu na adres: marta.wolowiec@nck.krakow.pl

 

UWAGA: wszystkie załączniki są konieczne do przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora! W przypadku niespełnienia wymogów formalnych, zgłoszenie nie będzie brane pod uwagę.

 

I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca – pod hasłem Zobaczyć taniec otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu TANIEC, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia