ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi: Nabór do badania nt. wpływu rozgrzewki na improwizację solową

18 maja 2021

Nabór do projektu

Zespół badawczy Instytutu Choreografii i Technik Tańca, specjalność Somatyka w Tańcu i Terapii z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza wszystkich, którzy identyfikują się jako osoby posługujące się improwizacją w swojej praktyce tanecznej, do udziału w badaniu dotyczącym wpływu rozgrzewki na improwizację solową. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli 23 maja.

 

Od zespołu badawczego:

 

Celem naszego badania jest ustalenie wpływu rozgrzewki na przebieg improwizacji solowej, towarzyszące jej odczucia i satysfakcję. Improwizacja stanowi ważny element współczesnej praktyki tanecznej, zarówno jako docelowa forma sztuki, jak i technika wspierająca dla choreografii oraz terapii tańcem. Jej obecność w tak różnych aspektach pracy tancerki i tancerza sprawia, że badania improwizacji są skomplikowane, a wyniki często niejednoznaczne. Planowane badanie pozwoli nam przyjrzeć się wpływowi czynności poprzedzających improwizację solową na jej przebieg. Stanowi jednocześnie kontynuację wstępnych badań nad tzw. rozgrzewką a oczekiwaniami względem następującej po niej improwizacji. Badanie jest też próbą znalezienia wytycznych dla takiej formy rozgrzewki do improwizacji, która mogłaby być wsparciem w poczuciu flow, w poczuciu satysfakcji z improwizacji i w pobudzeniu kreatywności.

 

Zespół badawczy kierunku Somatyka w Tańcu i Terapii Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, pod opieką mgra Tomasza Ciesielskiego – Instytut Choreografii i Technik Tańca.

 

Studentki kierunku realizujące badania:

Mgr Martyna Jagodyńska

Agnieszka Przybylska

Milena Szczukiecka

Katarzyna Bochenek

Magdalena Pawluk

 

Chętni do wzięcia udziału w badaniach proszeni są o przesłanie maila ze zgłoszeniem na adres: badania@amuz.lodz.pl

Po wstępnym zgłoszeniu chętni otrzymają pełną informację dla osoby badanej, celem potwierdzenia uczestnictwa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja 2021 roku.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia