ENG
A A A
 maj 2021 
„OUR DANCE – The living room edition”

Berlin/PSR: Projekt taneczny online „OUR DANCE – The living room edition”

18 maja 2021

Berliński kolektyw PSR (Performance Situation Room) zaprasza do udziału w jednodniowym programie artystycznym online, który zostanie zaprezentowany w sobotę, 22 maja, w godzinach 10.00-00.30 na platformie Zoom. Wydarzenie składające się z prac wytrzymałościowych (durational pieces) powstało jako podsumowanie rocznego projektu pt. OUR DANCE – What is your dance? i oparte jest o elementy biograficzne oraz analizę hybrydyczności kultur i wywodzących się z nich technik artystycznych. Link do spotkania zostanie opublikowany na Facebooku. 

 

Roczny cykl projektów OUR DANCE – What is your dance? powstał przy wsparciu Administracji Senatu Berlina ds. Kultury i Europy wiosną 2020 roku jako środowisko wspierające pracę społeczności artystycznej. Nadrzędnym założeniem cyklu było wykorzystanie potencjalności lokalnego otoczenia dla działań więziotwórczych, zacieśniających sąsiedztwo oraz umożliwiających nieoczywiste spotkania i nowe doświadczenia wspólnotowe i indywidualne w ramach szerokiego spektrum emocji, energii, afektów, gniewu i refleksji.

Dni Tańca (TanzTage) Görlitz

Görlitz: II edycja Dni Tańca od 22 do 29 maja

18 maja 2021

Po pierwszych, zakończonych sukcesem Dniach Tańca (TanzTage) Görlitz, które odbyły się w zeszłym roku w ramach festiwalu ZukunftsVisionen, organizatorzy właśnie szykują się do drugiej edycji. Tym razem w nowej, naznaczonej pandemią wersji online. W tym roku zostaną zaprezentowane ekscytujące prace artystów i artystek z trójkąta granicznego Polski, Niemiec i Czech. Ostatnie kilkanaście miesięcy, które upłynęły pod znakiem COVID-19, odcisnęły swoje piętno także na międzynarodowej scenie sztuki na żywo. Dlatego twórcy tej edycji postanowili wykorzystać technologię jako sposób na pokazanie wizjonerskich i poruszających prac - z kamerą w roli świadka i internetem w roli gospodarza. Festiwal odbędzie się w dniach 22-29 maja 2021 roku i przebiegnie całkowicie w wersji online.

 

Bogaty program wydarzenia obejmuje warsztaty, livestream performance z udziałem tancerzy z zespołu tanecznego Teatru Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau i Wolnej Sceny z Drezna (Freie Szene Dresden), zakończony imprezą z DJem, projekcje międzynarodowych krótkometrażowych filmów tanecznych oraz dyskusje z artystami i artystkami. Od początku powstania festiwalu jego kuratorki określają Görlitz jako centrum łączące Saksonię z graniczącymi z nią regionami Polski i Czech. W związku z tym to właśnie twórców z tych krajów zaprosiły do prezentacji swoich prac.

„Plantain”, kadr z filmu

III Festiwal Butohpolis: „Plantain” duetu VestAndPage online w dniach 19 - 21 maja

17 maja 2021

Podczas III Butohpolis. Festiwalu Sztuki Butoh w dniach 19 - 21 maja dostępny będzie online pełnometrażowy film Plantain. Obraz został wyprodukowany i nakręcony w plenerze podczas miesięcznego spaceru performatywnego duetu artystów VestAndPage z północnych Niemiec przez Polskę do Obwodu Kaliningradzkiego, w maju i czerwcu 2015 roku. Plantain będzie można zobaczyć od 19 maja od godz. 19.00. Link do produkcji zostanie opublikowany w wydarzeniu na profilu Butohpolis. 

 

Ideą festiwalu jest nowe butoh i pytania o rozwój tej sztuki w XXI wieku. Organizatorzy starają się zaprezentować różne formy poszukiwań, zadają też pytania o możliwość nowej estetyki butoh, bez utraty jego istoty. Każda edycja odnosi się do jej interdyscyplinarności i transnarodowości, by jednocześnie przyjrzeć się wpływom różnych kręgów kulturowych na jej uprawianie. VestAndPage to gość specjalny tegorocznego Butohpolis i nowy wątek w kilkuletnim planie rozwoju festiwalu - sztuka performance jako źródłowo pokrewna butoh.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia