ENG
A A A
 luty 2021 
Fot. Rafał Czekajewski

Przed południem, przed zmierzchem

Teatr Nowy w Łodzi | 90-402 Łódź | 2009

O spektaklu:


W swoim najnowszym przedstawieniu Piotr Cieplak, jeden z najważniejszych współczesnych reżyserów teatralnych, wraz z tancerzami Nowego Dada stworzyli opowieść o tych pozornie nieistotnych, mało spektakularnych chwilach życia – o momentach zamyśleń.

Mam upodobanie do wycieczek w różne strony. Zawsze podejmuję się takiej pracy, która całkowicie różni się od tej wykonywanej ostatnio. To wynika z przekonania, że nie ma jednego sprawdzonego sposobu, jednego uniwersalnego języka. Ale również z przekonania, że za każdym razem gram tę samą melodię, choć wykonuję ją na różnych instrumentach. Na grzebieniu, na drewnianej fujarce, a czasem z pomocą orkiestry symfonicznej. Nie znam ostatecznego wyniku spotkania mnie samego ze światem i ta świadomość uzasadnia moją strategię reżysera teatralnego, który wciąż wybiera coraz to inne sposoby na tego spotkania opisywanie. 
To przedstawienie jest pierwszym moim tak radykalnym doświadczeniem obejmującym kontakt z tancerzami. Wielokrotnie współpracowałem z Leszkiem Bzdyl i wyczulenie na język ciała nie jest mi obce. A jednak nigdy dotąd nie pracowałem z tancerzami w ten sposób, by ich ciała stanowiły główną materię spektaklu. Mimo to mogę o nim mówić dokładnie tak, jak o innych swoich spektaklach. Choć forma, wygląd zewnętrzny – instrument jest zupełnie inny.
Piotr Cieplak

 

reżyseria: Piotr Cieplak
choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl, Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski
scenografia: Andrzej Witkowski
muzyka: Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski

 

Przed południem, przed zmierzchem
(Nowy Dada –Teatr Nowy w Łodzi) 
premiera: 08 marca 2009, Teatr Nowy, Łódź
czas przedstawienia: 65 minut

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

8 marca 2009 | Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, ul Zachodnia 93, 90-402 Łódź

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia