ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Karnacja

Teatr Dada von Bzdülöw | 80 - 241 Gdańsk-Wrzeszcz | 2007

O spektaklu:

 

Karnacja - solowy spektakl w wykonaniu Katarzyny Chmielewskiej, stworzony przy współpracy z mieszkającą we Francji japońską choreograf Chiharu Mamiya, jest 33 premierą Teatru Dada von Bzdülöw.

Spotkanie z Chiharu było, jak sądzę, ważnym i intrygującym wyzwaniem artystycznym dla nas obu. Mamy odmienne doświadczenia sceniczne i używamy odmiennych kodów komunikacji. W trakcie kolejnych tygodni pracy w studio, niejako przeglądając się w lustrze innych kultur, tworzyłyśmy Karnację; spektakl, w którym ciało wykonawcy jest miejscem licznych zdarzeń: odczuwania radości, cierpienia, myślenia, narodzin, umierania, seksu, śmiechu, kichania, drżenia, płaczu czy zapominania. Karnacja to również kolor egzystencji, obszar styku wewnętrznego i zewnętrznego ja, na którego powierzchni ciało ożywa, rozpoczynając swoisty taniec sensu czy nonsensu. 
Katarzyna Chmielewska

 

pomysł i wykonanie: Katarzyna Chmielewska
choreografia i scenografia: Chiharu Mamiya i Katarzyna Chmielewska
muzyka: Wojtek Mazolewski
światła: Michał Kołodziej


produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw, Klub Żak - Gdańsk
spektakl zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
specjalne podziękowania dla sopockiej Sceny Teatralnej Off de Bicz

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

17 maja 2007 | Klub ŻAK | Gdańsk

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia