ENG
A A A
 czerwiec 2021 

W błogosławionym nawiasie

Teatr Dada von Bzdülöw | 80 - 241 Gdańsk-Wrzeszcz | 2001

Z recenzji:

 

"Oglądając taniec Magdaleny Reiter, a później włączony w spektakl film, miałem wrażenie, jakby ktoś uruchomił taśmę z zapisanym na niej życiem kobiety."
Krzysztof Górski, "Gazeta Wyborcza-Trójmiasto"


"Początkowo bardzo statyczny układ zmienia się w spacer ulicami, pociemniałymi od ludzkiego mrowia lub pustymi w sierpniowe niedziele. Tancerka bada ślady, odgłosy, materię życia, sama będąc jakby osobno, obok, dosłownie w Błogosławionym nawiasie. Na scenie niby nic się nie wydarza, lecz to, co się dzieje wokół, zostało zarejestrowane w ruchach tancerki jak na taśmie magnetofonowej czy kliszy filmowej."

Anna Malcer, "Dziennik Bałtycki"


choreografia i taniec: Magdalena Reiter; scenografia: Michał Kołodziej; kostium: Katarzyna
Piątek; muzyka: Marcin Dymiter

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

26 listopada 2001 | Klub ŻAK | Gdańsk

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia