ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Wyrywacz serc, czyli balia hańby

Teatr Dada von Bzdülöw | 80 - 241 Gdańsk-Wrzeszcz | 1996

Z recenzji:


"Wybierając się na przedstawienie zadawałem sobie pytanie w jaki sposób zespół Bzdyla za pomocą samego tylko gestu scenicznego zmierzy się z prozą Viana. Wychodziłem z Ratusza Staromiejskiego z tymi samymi wątpliwościami. Trudno mi było pozbyć się wrażenia, że odwołując się do Wyrywacza serc Viana Bzdyl zażartował sobie w sposób podobny do Francuza, który nadał tytuł Jesień w Pekinie powieści, ani słowem nie wspominającej o jesieni czy stolicy Chin. Cóż bowiem ma wspólnego Wyrywacz serc, powieść o wynaturzeniach nadopiekuńczej matki, ze spektaklem, w którym młodzieniec o cechach, jak powiedziałby Witkacy, schizoidalnych, wije się pośród sześciu gibkich dziewcząt, od czasu do czasu sypiąc zeschłe liście z kieszeni białego prochowca, na co jego partnerki odpowiadają wrzucaniem kamieni do pustej balii - tego dalibóg nie wiem. Niemniej przedstawienie obejrzałem z przyjemnością i to nie tylko na znakomicie dobraną muzykę - (Kronos Quartet, Nyman, Villa-Lobos), ale także pełną ekspresji grę młodych aktorów. 

 

To wrażenie zdał się podzielać widownia sobotniego spektaklu, która pożegnała artystów gromkim aplauzem."

Dariusz Szreter, "Głos Wybrzeża"

 

 

reżyseria: Leszek Bzdyl; taniec: Milena Rewińska, Anna Nowek, Anna Steller, Bożena Zezula,

Magda Chrzan, Danuta Kleidysz, Wojciech Kolesiński


ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

16 marca 1996 | Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gadańsk

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia