ENG
A A A
 sierpień 2020 

Dzień z Fryderykiem

Warszawski Teatr Tańca | 00-139 Warszawa | 2010

Celem spektaklu nie jest przedstawienie rekonstrukcji historycznej mającej na celu wierne oddanie realiów i rytuałów dnia kompozytora żyjącego i tworzącego w pierwszej połowie XIX wieku. Pragniemy zaprosić Państwa do podróży poprzez stany emocjonalne, jakie towarzyszą poszczególnym częściom dnia powszedniego – od senno-mglistego poranka, przez pełen wigoru aktywny dzień, aż po utrudzony i wyczekiwany wieczór. Punktem wyjścia do owej podróży staje się muzyka Fryderyka Chopina. Muzyka ta stanowi inspiracje do działań tanecznych w technice tańca współczesnego z pogranicza teatru tańca i teatru ruchu. Ponadto w programie znajdują się fragmenty listów samego Chopina, w których zawarty jest jego portret nie tylko jako wielkiego kompozytora, ale i zwykłego człowieka, który musi borykać się z problemami dnia codziennego.

 

Premiera odbyła się podczas IV Klubu Chopinowskiego (Wieczór Polski) w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie 5 października 2010 roku.

 

collage muzyczno-taneczno-słowny

Idea: Aleksandra Dziurosz

Muzyka: Fryderyk Chopin

Słowo: Bartosz Miłosz Martyna

Tancerze: Aleksandra Dziurosz i Liwia Bargieł

Czas trwania: 28 minut

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

5 października 2010 | Mazowieckie centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia