ENG
A A A
 maj 2021 
fot. materiały organizatora

Wałcz/Scena dla tańca 2020: „Teraz taniec”: „_on_line__” – Kolektyw Holobiont i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk – spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | Poznań

W ramach projektu Teraz taniec w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się pokaz spektaklu _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont). 

 

O spektaklu: 

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

 

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladów ruchu, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstała wielkoformatowa praca będzie ulegać transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

Uwaga: Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

 

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

choreografia: Kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

muzyka /collage: Józef Buchnajzer

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

czas trwania: do 60 min

 

Uwagi dla widzów spektakli:

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszych widzów, spektakle zostały dostosowane do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

O projekcie:

Teraz taniec to projekt z obszaru nowej choreografii, stworzony z myślą o rodzinnej publiczności. Wydarzenie przygotowane zostało specjalnie dla widzów z trzech miejscowości: Wałcza, Kluczborka i Złocieńca. Trzon projektu stanowią jedne z najbardziej cenionych polskich spektakli tanecznych dla dzieci i bliskich im dorosłych: on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont), blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i polsko-japońskie Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań)/JIENKYO (Tokio) – oba w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak. To spektakle interaktywne, nastawione na budowanie rodzinnych więzi i współdziałanie dzieci i rodziców. Ich twórcy stawiają sobie za cel rozwijanie głębokich i długofalowych relacji oraz projektowanie doświadczeń.

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 

przedstawienia:

8 sierpnia 2020 | godz. 11:00 | Wałcz: Wałeckie Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3

8 sierpnia 2020 | godz. 13:30 | Wałcz: Wałeckie Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia