ENG
A A A
 lipiec 2021 

O nas

Witamy na stronie prowadzonej przez Instytut Muzyki i Tańca. Portal powstał w celu uzupełnienia luk w informacji i promocji tańca artystycznego w Polsce (balet, taniec współczesny, taniec ludowy, taniec dawny, antropologia tańca). Składa się przede wszystkim z powiązanych ze sobą baz danych, które są systematycznie aktualizowane i uzupełniane. W chwili obecnej na portalu znajduje się najwięcej informacji na temat tańca współczesnego i baletu, pozostałe dziedziny tańca artystycznego będą stopniowo uzupełniane.

 

W bazie „Ludzie tańca” znajdują sylwetki tancerzy, choreografów, pedagogów, menedżerów i krytyków związanych z tańcem.

 

W bazie „Instytucje” znajdą Państwo informacje o zespołach, teatrach, festiwalach oraz stowarzyszeniach i fundacjach.

„Edukacja” gromadzi informacje o różnych formach edukacji tanecznej dostępnych w Polsce.

 

„Teksty” to zaproszenie do lektury przedruków z prasy specjalistycznej i portali internetowych od  lat 90.  oraz teksty własne: sylwetki, wspomnienia, rozważania teoretyczne i relacje z wydarzeń. Teksty pogrupowane są na kategorie: artykuły, recenzje, relacje, teksty własne i wywiady.

 

„Bibliografia” to baza adresów pozycji monograficznych związanych z tańcem i wydanych w Polsce, jak również artykułów w czasopismach i publikacjach zbiorowych oraz w internecie. Baza ta posiada dodatkową, wewnętrzną wyszukiwarkę.

 

Baza spektakli będzie stopniowo uzupełniania o charakterystykę powstałych w Polsce i/lub stworzonych przez polskich artystów spektakli tanecznych.

 

W zakładce „Zagranica” znajdą Państwo najważniejsze informacje o instytucjach tańca za granicą (centra choreograficzne, ośrodki tańca, szkoły), festiwalach  oraz wydarzeniach ze świata tańca.

 

Ponadto portal udostępnia dział „Aktualności”, w którym mogą Państwo znaleźć bieżące informacje o wydarzeniach tanecznych (głównie w Polsce, ale także na świecie, krótkie omówienia oraz polecane przez nas artykuły, zamieszczane w dziale „Teksty”).

 

Strona TaniecPolska dysponuje również Kalendarium, które ma pozwolić pasjonatom tańca i profesjonalistom na lepszą orientację w wydarzeniach związanych z tańcem artystycznym. Dostęp do kalendarium można uzyskać również z poziomu zakładki Wydarzenia.

  

Wszystkie działy są w trakcie rozbudowy i będą cyklicznie uzupełniane. Strona ma służyć użytkownikom poszukującym informacji o tańcu w Polsce.  Zachęcamy zespoły, artystów, instytucje i wszystkich zainteresowanych do przesyłania informacji o sobie i swoich działaniach artystycznych.

 

Stronę współtworzyli: Katarzyna Gardzina-Kubała (balet), Julia Hoczyk (do 2019 redaktorka prowadząca) Matylda Małecka (do 2018 redaktorka), Witold Mrozek i Aleksander Szymański (bibliografia wydawnictw książkowych).

 

Obecnie stroną zajmują się trzy redaktorki: Julia Hoczyk, Dominika Michalak, Adela Prochyra. Bazy danych o zespołach i artystach baletowych są aktualizowane przez Katarzynę Gardzinę. Za tłumaczenie strony na język angielski do lutego 2013 odpowiedzialna była Magdalena Wodyńska. Kolejno tłumaczeniami zajmowali się: Monika Tacikowska, Józef Jaskulski i Adam Zbyszewski, a obecnie – Katarzyna Pastuszak.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia