ENG
A A A
 lipiec 2020 
wydarzenia | 2
fot. materiały organizatora

Kraków/Hurtownia Ruchu: Metodyka tańca klasycznego – warsztaty z Karoliną Kuligą

11 lipca 2020 - 12 lipca 2020 | godz. 11:00 | Kraków: Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, w godz. 11.00-13.00

Warsztaty

W drugi weekend lipca krakowska Hurtownia Ruchu zaprasza na warsztaty metodyki tańca klasycznego z Karoliną Kuligą. Warsztaty adresowane są do nauczycieli i instruktorów tańca klasycznego, a także do tancerzy oraz wszystkich zainteresowanych pasjonatów, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tej techniki.

 

Podczas dwóch spotkań, które będą miały formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, omówimy wybrane zagadnienia i pokażemy, jak rozwijają się one w zależności od klasy i stopnia zaawansowania. Przede wszystkim skupimy się na różnych rodzajach ćwiczeń: temps lié, jeté, pas de bourrée, pas de chat, pas de basque i renversé, bo z pozoru te hasła wydają się znane, ale tak naprawdę pod nimi kryje się cała gama elementów, które ewoluują, przyjmując bardzo różną postać podczas edukacji tanecznej.

Fot. Jakub Wittchen, PIP w Krakowie

Sanok/Podkarpacie: Praktyka Improwizacji i Performance z Pawłem Gralą, Małgorzatą Haduch i Piotrem Skalskim

21 lipca 2020 - 25 lipca 2020 | godz. 16:00 | Sanok/Podkarpacie: Art Studio, ul. Kościuszki 58

Warsztaty

Trio: Małgorzata Haduch, Paweł Grala i Piotr Skalski zaprasza na wakacyjny PIP – czyli warsztaty Praktyka Improwizacji i Performance – które odbędą się w Sanoku. Prowadzący PIP to doświadczeni improwizatorzy, niepokorni artyści, wspierający mentorzy w poszukiwaniach scenicznych. Podczas 4-dniowych warsztatów będą wspólnie z 15. uczestnikami rozwijać wielowarstwową praktykę improwizacji. Tematyka zajęć oparta jest na ich autorskich metodach i wieloletnim doświadczeniu scenicznym. Artyści badają improwizację jako metodę komponowania współczesnej choreografii, sposób uwolnienia ciała i głosu, relacji z widzem, muzyką, tekstem, siłę ciszy, pauzy i bezruchu oraz możliwości manifestowania artystycznych niepokojów.

 

Zgłoszenia: do 10 lipca

Kontakt: freethedance@gmail.com

fot. materiały organizatora

Kraków/Hurtownia Ruchu: Improwizacja w naturze z Iwoną Olszowską

25 lipca 2020 - 26 lipca 2020 | godz. 17:00 | Kraków: Park Jordana, w godz. 17.00-20.00

Warsztaty

Zapraszam śladami prekursorki tańca Isadory Duncan do poszukiwań rytmu ziemi, falistych linii natury, praw, którymi rządzi się rzeczywistość. Będziemy tworzyć scory, w których muzyką będzie śpiew ptaków, szum drzew, gdzie ziemia będzie rytmem dla kroków i powierzchnią nadającą krajobraz ruchowi. Kształty będziemy czerpać z otaczających drzew, pagórków i tego, co pojawi się po drodze.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia