ENG
A A A
 sierpień 2020 
wydarzenia - Pokaz spektaklu | 1
Last, Borys Jaźnicki. Fot. Sztuka Nowa

Warszawa: Sztuka Nowa „LAST” – reż. Dawid Żakowski

13 sierpnia 2020 - 14 sierpnia 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Szkoła, ul. Emilii Plater 31

Pokaz spektaklu

LAST to międzynarodowy projekt interdyscyplinarny, performatywno-choreograficzna wystawa realizowana przez międzynarodową grupę artystów łączących różne dziedziny sztuki. Tancerze, choreografowie, performerzy, kompozytorzy i artyści wideo pochodzący z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ekwadoru stworzą razem złożony i wielopoziomowy portret tancerza wszechczasów. Punktem wyjścia tego projektu jest ostatni publiczny taniec Wacława Niżyńskiego, który odbył się 19 stycznia 1919 roku w hotelu Suvretta House w szwajcarskim kurorcie St. Moritz. Ostatni taniec Niżyńskiego to obraz protestu, krzyk sprzeciwu z wnętrza europejskiego establishmentu i rozpadającego się europejskiego porządku, który dla samego tancerza był również symbolicznym końcem jego kariery. Autorem koncepcji i reżyserem przedstawienia jest Dawid Żakowski ze Sztuki Nowej.

 

 

fot. materiały organizatora

Iława/Scena dla tańca 2020: „Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru Pasja”: „Pan Kejk” Olsztyński Teatr Tańca

15 sierpnia 2020 | godz. 17:00 | Iława: Iławskie Centrum Kultury (Kinoteatr Pasja), ul. Niepodległości 13a

Pokaz spektaklu

Iławskie Centrum Kultury zaprasza rodziny z dziećmi (powyżej 7 roku życia) na wyjątkowe wydarzenie – spektakl Pan Kejk w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Tańca. Spektakl osadzony w komiksowym świecie pełnym absurdów, groteski i niedorzeczności. 

 

Jego wizualna warstwa, barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców. 

 

Spektakl jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek”

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek” - Premiera

27 sierpnia 2020 - 30 sierpnia 2020 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce | Premiera

29 sierpnia 2020 - 30 sierpnia 2020 | godz. 12:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Pokaz spektaklu

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Kopciuszek w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, do libretta Elżbiety Pańtak. Będzie to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu. Choreografia powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia