ENG
A A A
 lipiec 2020 
Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

27 października 2018 - 28 października 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, w godz. 10.00-16.00.

Warsztaty

Warsztaty

Zapraszam do udziału w rocznym projekcie edukacyjnym KULTURA CIAŁA. Dwanaście intensywnych weekendów, podczas których będziemy badać teorię wielkiego docisku, praktykować NIC i rozwijać techniki przyjemności. Wydobędziemy głos z ciała. Będziemy tańczyć. – Izabela Chlewińska, tancerka, choreografka, muzyk i pedagog.

 

Na czym polega projekt?

Roczny projekt edukacyjny Kultura ciała  to warsztaty unikatowe pod względem treści i formy. Celem projektu jest żywe i regularnie pogłębiane doświadczenie na poziomie własnego ciała, które prowadzi do otwartego i krytycznego spojrzenia na język współczesnej sztuki związanej z ciałem (choreografii, sztuk performatywnych) oraz aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury. Jednocześnie umożliwia indywidualną pracę z własnym potencjałem twórczym oraz kreatywne współdziałanie w grupie. Całoroczny cykl zajęć podsumujemy w formie otwartej instalacji performatywnej oraz rozmowy na temat metod pracy z ciałem i głosem.

 

Udział w projekcie Kultura ciała jest bezpłatny.

 

Dla kogo?

 

Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które z różnych powodów odczuwają potrzebę głębokiej pracy z ciałem, głosem i intuicją, np. matki i ojcowie małych dzieci, miłośnicy sztuk performatywnych, artyści chcący poszerzyć zakres swoich umiejętności i inni. Program dedykowany jest osobom na stałe mieszkającym w Warszawie.

 

Jak wziąć udział?

 

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie listu motywacyjnego do 31 stycznia 2018 na adres biuro@izabelachlewinska.pl. Osoby, które zostaną wyłonione spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną zaproszone na pierwsze zajęcia. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Kalendarium spotkań:

 

Mamy przed sobą dwanaście dwudniowych spotkań w godz. 10.00-16.00 (z wyjątkami!) w następujących terminach :

 

Miejsce spotkań

 

Zajęcia odbywać się będą w Wawerskim Centrum Kultury. To miejsce pracy twórczej niezależnych choreografów, wspierania rozwoju środowiska tańca i sztuk performatywnych.

Więcej informacji: www.centrumwruchu.pl

 

 

Prowadząca:

Izabela Chlewińska – tancerka, choreografka, muzyk, pedagog.  Od 12 lat pracuje jako pedagog, prowadząc warsztaty w Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Polsce. W ciągu ostatnich lat pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi, wypracowała autorską metodę nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Rozwijam praktykowanie „Niczego” – definitywnie odrzucając napięcie i gotowość do działania, na rzecz odczuwania przyjemności i dzikiej fizycznej intuicji. Prowadzi warsztaty dla aktorów i performerów w ramach programu Ruch w Instytucie (Instytut Teatralny w Warszawie). Jej autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii. Ostatnia praca solowa artystki to You have your voice – spektakl prezentowany m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie. Jest autorką i reżyserką instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Współpracuje z grupą improwizatorów w Klubie Komediowym w Warszawie (Gimnastyka wieczorna z Izą Chlewińską). Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych. Jest mamą trzyletniego Miłosza.

 

 

Projekt KULTURA CIAŁA jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum w Ruchu.

 

 Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia