ENG
A A A
 sierpień 2020 
Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2018”: Ł. Czapski, H. Delimat, M. Denkiewicz, V. Szekely 
„Drużyna B (Body Building)”

Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2018”: Ł. Czapski, H. Delimat, M. Denkiewicz, V. Szekely „Drużyna B (Body Building)”

14 czerwca 2018 | godz. 20:30 | Klub ŻAK | Gdańsk | Premiera

Pokaz spektaklu

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na premierowy spektakl Drużyna B (Body Building) Hygina Delimata, Marcina Denkiewicza, Łukasza Czapskiego (choreografia i wykonania) oraz Volanda Szekely’ego (muzyka), zrealizowany w ramach konkursu Rezydencja/Premiera 2018 X Gdańskiego Festiwalu Tańca.

 

O spektaklu:

„Dorastałem na klasykach: Drużyna A, MacGyver, Szklana pułapka, Rambo... i wiele więcej. Chłonąłem jak gąbka etos kina akcji lat 80.; wcielałem się w postaci MacClana, Rambo , T-800. Uwielbiam też komedię: od Monty Pythona po Karla Pilkingtona, a na codzień lubię śmiać się z rzeczywistości, robić kawały. Chcę zmierzyć się z hollywoodzkim wzorcem męskości: kulturystycznych ciałach i odważnych czynach. Badam jak poruszają się bohaterzy ulubionych filmów; jak przejawiają się ich cielesne supermoce. Zadaję pytanie o wzorzec męskości dzisiaj, jego źródła i stereotypy. Interesuje mnie jego wrażliwość i intymność”.

 

choreografia i wykonanie: Hygin Delimat, Marcin Denkiewicz, Łukasz Czapski

muzyka: Voland Szekely

współpraca artystyczna: Athanasia Kanellopoulou

czas trwania: 45 min.

Premiera: realizacja w ramach XGdańskiego Festiwalu Tańca/ projekt Rezydencja/Premiera

 

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, absolwent kierunków Tańca Współczesnego, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschke, Williego Dornera, i Liv O'Donoghue. Był uczestnikiem wielu rezydencji artystycznych oraz stypendystą danceWEB. Oprócz własnych choreografii tworzył także dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoes terreich i Hannesa Kerschbaumera. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji.

 

Marcin Denkiewicz – tańczył już w wieku 7 lat. Od 2007 roku jako tancerz Teatru Tańca Caro Dance zdobywał liczne tytuły na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w Jazz, Modern i Show Dance, a w 2010 zdobył 1 miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii Jazz Dance Duo. W latach 2012–2014 występował na deskach Teatru Muzycznego Roma, a w 2015 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2017 roku dostał się do obsady spektaklu Eine Nacht in Venedig w Landestheater Linz.

 

Łukasz Czapski – przez wiele lat tańczył breakdance, jeżdżąc na za wody taneczne wraz z grupą Cats Claw oraz ucząc się. Po kilkunastu latach zaczął rozwijać się w tańcu i w 2014 roku wyjechał do Austrii, gdzie rozpoczął studia tańca współczesnego na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Przez ostatnie lata czerpał wiedzę od takich instruktorów,  jak: Jianan Qu, Ryan Mason, Evangelos Poulinas, Jarek Cemerek, Jason Jacobs, Johannes Randolf oraz wielu innych. Występował w projektach Jianana Qu, Hygina Delimata oraz Silk Fluegge Dance Company.

 

Voland Szekely – perkusista klasyczny i jazzowy, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Otrzymał swoją edukację na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Jest cyklicznym wykładowcą na słynnym festiwalu Dob-Ban. Chętnie angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje performatywne, a jego koncerty są zawsze mocno fizyczne.

 

***

 

 

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

 

BILETY:

5 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

10 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

15 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

 

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

 

***

 

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia