ENG
A A A
 sierpień 2020 

Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Timothy and the Things „Waiting for Schrödinger”

17 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Waiting for Schrödinger w wykonaniu węgierskiego zespołu Timothy and the Things, prowadzonego przez László Fülöpa.

 

„Szukają prostych, banalnych obrazów, a te obrazy pękają jak balony gagów, latają w powietrzu, w górę i w dół, w górę i w dół. Są wciągane bez żadnego pardonu na scenę, nie trafiają, wpadają w dziury. Tancerze, podobnie jak klauni, są żonglerami, ich kroki i ruchy są lekkie. Pozostawiają miękkie ślady w przestrzeni”. (Zsuzsa Komjáthy)

 

choreografia: László Fülöp  

wykonanie: Anna Biczók, Emese Cuhorka, Dóra Furulyás, Patrik Kelemen, László Fülöp, Csaba Varga

muzyka: Zoltán Mizsei

światła: Orsolya Pete

dźwięk: Vince Varga

kostiumy: Emese Kasza, Mei Kawa

premiera 17 listopada 2016

czas trwania: 60 min., polska premiera

 

László Fülöp ukończył studia w Budapesztańskiej Szkole Tańca Współczesnego. Od tego czasu współpracował z wieloma węgierskimi i międzynarodowymi twórcami tańca. Jest członkiem Granhøj Dans, a własne spektakle tworzy w ramach zespołu Timothy and The Things. Głównym tematem jego zainteresowań jest badanie i analizowanie wszelkich form ludzkich zachowań społecznych i kwestii komunikacyjnych, bez uogólnień i uprzedzeń: w prosty, czysty i osobisty sposób.

 

***

 

 

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycja), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

 

BILETY:

5 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

10 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

15 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

 

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

 

***

 

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia