ENG
A A A
 sierpień 2020 

Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: ASMED-Balletto di Sardegna (Sardynia) „Tempesta”

29 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek ZAWIROWANIA, ul. Belwedeska 20/22

Pokaz spektaklu

W ramach jesiennej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Tempesta w choreografii Cateriny Genty. Tempesta to urocze, zachwycające, delikatnie ironiczne, kalejdoskopowe dzieło teatru i tańca. Dzięki swoim porywającym pieśniom Tempesta daje wgląd w senny świat zawieszony w czasie i przestrzeni, gdzie życie toczy się magicznie i równolegle w jego rozmaitych formach.

 

 

Opis spektaklu:


Burza jest eksperymentem, wyspa Prospera to teatr, teatr jest lustrem dla świata. Ten utwór był pierwotnie tworzony jako część sztuki performatywnej, tańczony, śpiewany i recytowany przez autorkę i aktorkę Caterinę Gentę, ale w jego nowej fazie ewoluował w teatralną i choreograficzną pracę zbiorową, graną i śpiewaną w języku angielskim, w której taniec odgrywa główną rolę, a protagonistami jest czwórka tancerzy. Na zaczarowanej wyspie, Miranda, Kaliban i Ariel są częścią gry w lustra i przebrania, w których role ciągle się nakładają i zamieniają, aż w końcu odnajdujemy trzy Mirandy, czterech Kalibanów, gwiazdę rocka Kalibana, dwóch Arielów. Utwory pochodzą z działającego na wyobraźnię oryginalnego tekstu. Muzyka została specjalnie skomponowana do spektaklu, a jej brzmienie elektryczne, etniczne i romantyczne, ale też renesansowe jest używane z dramaturgiczną intencją, aby stworzyć środowisko dźwięku i narracji, które obejmą akcję. Spektakl jest głęboko zainspirowany szekspirowską Burzą

Choreografia, reżyseria: Caterina Genta,
Wykonawcy: Luca Castellano, Matteo Corso, Caterina Genta, Cristina Locci, Sara Pischedda,
Oryginalna muzyka, reżyseria: Marco Schiavoni,
Piosenki: Caterina Genta,
Reżyseria świateł: Ivano Cugia,
Kostiumy: Angela Bruschi, Stefania Dessì, Caterina Genta,
Produkcja: ASMED (2016)

 

***

 

 

Rezerwacji na wybrane spektakle można dokonywać mailowo, wysyłając wiadomość pod adres ttzawirowania@gmail.com.

Tym razem organizatorzy wprowadzili system płatności PAY AS YOU FEEL, uczestnicy będą mogli zapłacić po spektaklu tyle, ile uważają się za stosowne. 

 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1883199248435175/

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia