ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. Elmacita Riza

Warszawa: Andrew Wass „Przekraczając Skinesferę” – warsztat Ensemble Thinking i kontakt improwizacji

2 listopada 2018 - 4 listopada 2018 | Warszawa: Studium Teatralne, Lubelska 30/32

Warsztaty

Studium Teatralne w Warszawie zaprasza na warsztaty Ensemble Thinking i kontakt improwizacji Przekraczając Skinesferę, które poprowadzi Andrew Wass. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych kontakt improwizacją, kompozycją grupową i kolekwtynymi działaniami performatywnymi.

 

Koszt: 280 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 130 zł do 10. października, 

350 zł po 10. października

 

Zgłoszeniaej.posluchaj@gmail.com

 

O warsztatach:

Używając narzędzi kontakt improwizacji oraz Ensemble Thinking przyjrzymy się wzajemnemu zestrojeniu intencji, działania i świadomości w ciele poruszającym się solo, działającym pod wpływem ciężaru oraz w grupie. Eksploracja ruchu solo będzie miała na celu wzmocnienia poczucia siebie w relacji do otoczenia. Wychodząc z uwagą na zewnątrz zajmiemy się ciężarem, pędem i sposobami wchodzenia w interakcje. 
Z kolei pracując jako ensemble dokładnie zbadamy rozmaite formy działania, które mogą zaistnieć między jednostką a grupą. Niektóre spośród pytań jakie będą nam przewodzić to: czym są przestrzenie pomiędzy pojedynczą osobą, duetem i większą grupą? W jaki sposób obserwacja wpływa na kreację? Jak osoba poruszająca się solo wpływa na grupę? Jak grupa wpływa na jednostkę?

Andrew Wass - poprzez eksperymenty z procesami aleatorycznymi Andrew Wass nadaje formę przypadkowi i kładzie nacisk na świadome procesy kompozycyjne, które są w znaczącym stopniu źródłem jego pracy twórczej. Zainspirowany biochemią, którą studiował na uniwersytecie w San Diego Andrew tworzy określone, niemal krystaliczne palety, z których rodzą się nieskończone możliwości. Te możliwości ulegają redukcji i skoncentrowaniu w momentach performatywnych. 
Występował między innymi z takimi artystami_kami jak Nancy Stark Smith, Ray Chung, Scott Wells, Jess Curtis oraz Nina Martin. Uczył na festiwalach oraz wyższych uczelniach w Japonii, Niemczech, Danii, Malezji i Stanach Zjednoczonych.

wasswasswass.com
lowerleft.org

 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1174490089356455

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia