ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/I: Hygin Delimat „Slowstepper – On the Edge of Survival”

22 marca 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach pierwszej w tym roku odsłony Sceny Tańca Studio 2019 zobaczymy spektakl Slowstepper – On The Edge of Survival w reżyserii, choreografii i wykonaniu Hygina Dylimata. Jego główną siłą napędową jest ruch. Slowstepper porusza się w obszarze ekstremów fizycznego oporu, prędkości, czasu trwania, a zarazem piękna, które powstaje jako konsekwencja.

 

O spektaklu:

 

Sztuka przetrwania, instynkt przetrwania jest tożsamy dla wszystkich organizmów na Ziemi. Każdy z nich potrzebuje substancji dla utrzymania procesów życiowych i odpowiedniego środowiska dla prawidłowego rozwoju. Również w sytuacjach skrajnych jako gatunek ludzki nie jesteśmy różni od innych ziemskich stworzeń. Spektakl stawia pytanie o to, co jest tym specyficznym dla nas, ludzi czynnikiem do przetrwania? Czy tym, co odróżnia nas od innych organizmów, jest może sfera życia wybiegająca poza ścisłe przeżycie?

 

Przetrwanie manifestuje się fizycznie w dwoistości: mocny-słaby, wirtuozyjny-wrażliwy. Z jednej strony jest ciało w kryzysie: ciało na krawędzi, ciało rozbitka, ciało odwodnione, ciało pozbawione energii. Z drugiej strony istnieje ciało superbohatera sztuki przetrwania: ciało przygotowane i wytrenowane, atletyczne ciało sportowców ekstremalnych. Manifestacją sztuki przetrwania są niesporczaki (Tardigrada), występujące wszędzie na Ziemi, niewielkie bezkręgowce, które są w stanie wytrzymać prawie każde warunki środowiskowe – ekstremalne temperatury, bardzo wysokie ciśnienie, promieniowanie, a nawet próżnię czy promieniowanie kosmiczne. Tardigrada oznacza po łacinie „poruszający się powoli”.

 

 

choreografia: Hygin Delimat

dramaturgia: Hygin Delimat, a także Rui Horta (mentor)

reżyseria: Hygin Delimat

wykonanie: Hygin Delimat

muzyka: NASA Opensource, Karol Kensee (remix Alice Coltrane)

reżyseria świateł: Hygin Delimat

obsługa świateł podczas spektaklu: Karolina Wycisk

premiera: 4 kwietnia 2018, Arts Printing House, Wilno
partnerzy (rezydencje artystyczne): O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo, Polo Boavista/Municipality of Lisbon, Eira/Teatro Voz Lisboa, EKA Unity Lisboa, Pro Danca Lisboa, Arts Printing House Vilnius, Body Architects.

 

Podziękowania dla Wiktora Janasa, Ines Santos, Antona Skrzypiciela, Rity Vilheni, Noemi Wagner, Karoliny Wycisk.

 

czas trwania: 45 min.

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia