ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/I: Grupa Wokół Centrum „Spectral Layers of Movement”

22 marca 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1 Duża Scena

Pokaz spektaklu

W ramach pierwszej w tym roku odsłony Sceny Tańca Studio 2019 zobaczymy spektakl Spectral Layers of Movement krakowskiej Grupy Wokół Centrum.

 

Uwaga! W spektaklu używany jest stroboskop.

 

O spektaklu:

 

Interdyscyplinarny projekt, łączący świat tańca, multimediów i dźwięku w wielowarstwowej instalacji interaktywnej, w której każdy z elementów jest równoznaczny. To spojrzenie na ruch przez pryzmat technologii i zabiegów technologicznych z muzyką i projekcjami interaktywnymi na żywo. Projekt stanowi osobliwe laboratorium, zmieniając scenę w przestrzeń badań artystycznych. Motywem przewodnim jest ukazanie jakości ruchowych w warstwach projekcyjnych wypełnionych przetworzeniami, nawiązującymi swoim charakterem do różnych epok technologicznych, a w szczególności do kultury lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Istotnymi składowymi spektaklu są: warstwy, odbicia, opóźnienia, przesunięcia oraz wynikające z nich zależności względem siebie, wobec muzyki, ruchu i obrazu projekcyjnego, generowanego w czasie rzeczywistym.

 

Spektakl powstał w wyniku kolektywnej współpracy artystów związanych z krakowską sceną: Grzegorzem Kaliszukiem – artystą multimedialnym, Marcinem Janusem – artystą dźwiękowym oraz tancerkami Grupy Wokół Centrum – Agatą Moląg, Moniką Świecą i Martą Wołowiec. Założeniem spotkania-procesu było stworzenie spektaklu, który w równy sposób traktowałby każdą z wykorzystywanych dziedzin: muzykę, multimedia i ruch.

 

choreografia: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

dramaturgia: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

reżyseria: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

wykonanie: Monika Świeca, Marta Wołowiec, Dominika Wiak/Agata Moląg, Marcin Janus

muzyka: Marcin Janus

wideo, media design: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler

scenografia: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler

kostiumy: Grupa Wokół Centrum

premiera: 18 listopada 2017, Nowohuckie Centrum Kultury (Kraków), w ramach BalletOFFFestival 2017

 

czas trwania: 50 min.

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia