ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet 40+ z Renatą Piotrowską-Auffret

7 maja 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Nowy Teatr, Świetlica Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16

Warsztaty

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na cykl warsztatów pt. Dzikie!, które poprowadzi Renata Piotrowska-Auffret. Warsztaty są autorską propozycją choreografki i performerki, skierowaną do kobiet, które czują się kobietami po czterdziestce, pragnących na nowo odna­leźć swoją siłę w ciele i przyjemność w tańcu, wzmocnić akceptację siebie, odkryć indywidualną dzikość, seksualność i moc poza streotypami kobiecego i męskiego.

 

Zajęcia składać się będą z rozgrzewki i ćwiczeń z anatomii doświadczalnej, technik somatycznych, fitnessu i jogi oraz tanecznych, głosowych i słownych praktyk improwizacyjnych. 

 

Renata Piotrowska-Auffret o koncpecji warsztatów: 

Dzikość często kojarzona jest ze stereotypowym obrazem kobiecej ducho­wości – ulotnej, mistycznej, nieokiełznanej. Dla mnie dzikość to zupełnie coś innego. To biologia. To fizyczne ciało w działaniu. To ukierunkowana siła, wy­nikająca z potrzeby stanowienia o sobie i swoim ciele. Dzikość to odwaga bycia sobą w działaniu poza narzuconymi schematami społeczno-politycz­nymi.

 

Ciała babskie, stanowcze, mocne, wrażliwe – tego będzie­my szukać i doświadczać w praktyce fizycznej, głosowej i słownej.

 

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka, w swoich pracach wykorzystująca narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatyw­nych, dramaturgii i teatru. Dwukrotnie jej spektakle Śmierć. Ćwiczenia i wa­riacje w 2017 roku i Wycieka ze mnie samo złoto w roku 2019 zostały wybrane do pre­stiżowego grona Aerowaves Twenty, czyli dwudziestki najlepszych spektakli tanecznych w Europie. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą, współpra­cuje z Ruchem w Instytucie (cykl zajęć w Instytucie Teatralnym), Ogniskiem Teatralnym Teatru Ochoty oraz współtworzy Choreografię w Centrum – kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Fundację Burdąg. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

 

Terminy zajęć: 9, 16, 23 kwietnia oraz 7, 14, 21, 28 maja godz. 18.00

Czas trwania pojedynczych zajęć: 1,5 godz. 

Bilety: 30 zł, bilety.nowyteatr.org

 

Miejsce: Świetlica Nowego Teatru

ul. Madalińskiego 10/16 Warszawa
tel. (22) 379 33 33

www.nowyteatr.org

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia