ENG
A A A
 lipiec 2020 

Warszawa: Grotowski Fest/39. WST: Teatr Pieśń Kozła „ „Anty-Gone TRYPTYK” (Alicja Bral na podstawie Sofoklesa)

16 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Dramatyczny, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

Jeden z największych projektów teatralnych Teatru Pieśń Kozła. Siedem bram Teb, Anty-Gone oraz Ekstaza – trzy akty, trzy punkty widzenia, trzy autonomiczne spektakle. Twórcy reinterpretują, komentują, poddają analizom grecki tekst Sofoklesa, wykorzystując przy tym słowo, muzykę, taniec współczesny oraz ruch. Jest to niezwykła fuzja środków artystycznych: ostre brzmienia metalowe, laboratorium antycznej greckiej rytmiki, dynamiczny balet współczesny, kilkanaście pieśni operowych oraz  surowe rytmy bębnów. Choreografię do I części ułożył Julien Touati, zaś do II i III części ułożyła Melanie Lomoff .

 

Pierwszy akt – Siedem bram Tebopisuje brutalny świat pokazany z punktu widzenia Kreona. Tę część wypełni ostra, ciężka muzyka, z elementami rocka i jazzu, którą twórcy nakładają na antyczne stopy metryczne.  

 

Druga część, zatytułowana Anty-Gone, obrazująca świat z punktu widzenia tytułowej bohaterki, będzie miała zupełnie inny charakter, lekki i subtelny, łączący współczesny balet z operą. Tancerzy poprowadzi wybitna choreografka Melanie Lomoff, występująca na najważniejszych scenach Europy, ale doskonale znana też z Brave Festival. Tancerzy poprowadzi wybitna choreografka Melanie Lomoff, występująca na najważniejszych scenach Europy, ale doskonale znana też z Brave Festival, wieloletnia współpracowniczka flamandzkiego twórcy, Alaina Platela, i jego zespołu les ballets C de la B.

 

Finał, najkrótsza, bo tylko 20-minutowa, ale też najbardziej intensywna część spektaklu, to Ekstaza. Na scenie pojawią się wszyscy artyści tworzący spektakl. Będzie to zderzenie dwóch światów, pierwiastka męskiego i kobiecego, ale też nieokiełznanych ambicji i materializmu z potrzebą duchowości.

 

 

Reżyseria: Grzegorz Bral

Dramaturgia: Alicja Bral

Rytmy greckie na bębnach: Radosław Nowakowski

Gitara elektryczna: Kamil Abt

Perkusja: Przemysław Michalak

Kompozycje i aranżacje tekstów greckich Akt I: Dimitris Varkas, Kamil Abt

Tłumaczenia greckich partii Akt I – Dimitris Varkas

Kompozycja muzyczna Akt II i III: Maciej Rychły

Aranżacja muzyczna Akt II: Maciej Rychły,P rzemysław Michalak

Choreografia Akt I : Julien Touati

Choreografia Akt II i III : Melanie Lomoff

Kostiumy: Alicja Gruca

Scenografia: Robert Florczak, Grzegorz Bral

Dźwięk: Waldemar Trzaska

Światła: Wojciech Maniewski

 

 

Obsada:

Akt I i II : Kamil Abt, Anu Almagro, Gabriel Almagro, Mikołaj Bońkowski, Jakub Lechki, Dominik Kujawa, Bogdan Koca, Julien Touati, Przemysław Michalak, Dimitris Varkas


Akt II i III: Volodymyr Andrushchak, Paweł Frasz, Piotr Gałek, Anna Grycan, Aleksandra Michniewicz

Urszula Milewska, Łukasz Wójcik, Natalia Voskoboynikov, Malwina Maławy


Tancerze:

Akt II i III: Eleonora Accalai, Ludovica Di Santo, Maya Gomez, Sophie Hutchinson, Patryk Jarczok, Risa Kojima, Heung Won Lee, Gieorgij Puchalski, Ahmed Slimani, Dominika Stróżewska, Rebecca Wolbeck, Chiara Zanaga

 

 

Spektakl dla widzów od lat 16.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia