ENG
A A A
 lipiec 2020 
Poznań: Polski Teatr Tańca „Jak mózg tańczy?” – rozmównica

Poznań: Polski Teatr Tańca „Jak mózg tańczy?” – rozmównica

25 kwietnia 2019 | godz. 18:30 | Polski Teatr Tańca | 61 - 835 Poznań

Spotkanie

Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejną rozmównicę, połączoną z praktyką tańca pt. Jak mózg tańczy?. Gośćmi będą choreografka i performerka Kaya Kołodziejczyk oraz polski fizyk, informatyk i kognitywista, prof. Włodzisław Duch. Wspólnie będą oni zastanawiać się nad wykorzystaniem neuronalnych mechanizmów podtrzymujących uwagę i wywołujących emocje przez reżyserów, choreografów, performerów i tancerzy.

 

Motywem przewodnim części praktycznej spotkania, czyli potańcówki Dancing Poznań będą neurony lustrzane oraz ich aktywność podczas obserwacji ruchu. Improwizowaną sekwencję ruchowo-taneczną inspirowaną tym pojęciem poprowadzi Kaya Kołodziejczyk. Ten sam motyw towarzyszyć będzie uczestnikom podczas potańcówki Dancing Poznań, która rozpocznie się o godz. 19.30. Poprowadzą ją DJ Cedro i wodzirej Robert Chodyła. 

 

Rozmównice to cykl spotkań, w którym przy wsparciu ekspertów i w żywym kontakcie z widzami Polski Teatr Tańca kształtuje język refleksji o tańcu, odkrywając jego nieoczywiste związki z różnymi dyscyplinami nauki i sztuki.

 

Wstęp wolny

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia