ENG
A A A
 lipiec 2020 
Warszawa I Festiwal „Butohpolis”: Valetin Tszin „Polyrhythmia #5” – warsztat butoh

Warszawa I Festiwal „Butohpolis”: Valetin Tszin „Polyrhythmia #5” – warsztat butoh

28 kwietnia 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: ul. Narbutta 46/48 lok.51, w godz. 11.00-17.00

Warsztaty

W ramach wydarzeń towarzyszących  I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh „Butohpolis” ButohSfera zaprasza do udziału w warsztatach butoh Valentina Tszina, osiadłego  w Berlinie tancerza butoh i performera, aktora, reżysera i choreografa. #5 jest kontynuacją[warsztatu w procesie Butoh polyrhythmia. Jego celem jest odkrywanie, czym może stać się butoh XXI wieku w kontekście teatru, sztuk wizualnych, multimediów, muzyki współczesnej, tańca, innych sztuk performatywnych czy filozofii.


Od artysty:

Mając już doświadczenie w sporcie, teatrze i filmie, zacząłem eksplorować butoh w 2009 roku. Moje ostatnie prace związane są z muzyką elektroniczną, w szczególności techno. Współpraca z Atonal Berlin, Raster Index (Funkhaus Berlin), Smoke Machine (Taiwan), Constant Value (Korea) czy takimi twórcami, jak Daniel Williams, Dasha Rush, Prequel Tapes, zachęciła mnie do poszukiwań w zakresie rytmów zaprogramowanych –nie tylko rytmem instrumentów elektronicznych, ale ich dysocjacyjnym odbiorem, polyrytmiczną interakcją tancerza.


W swoich kolejnych warsztatach chcę eksplorować możliwości kontrolowanej intelektualizacji, która pozwala uchwycić więcej niż dwa niezależne procesy, umożliwiając tym samym kreację niespodziewanych form lub sytuacji.


Warsztaty tworzone są na zasadach gry; bez elementu gry nie byłoby możliwe przekraczanie zwyczajowych ograniczeń intelektualnych. Musisz grać ciałem, przestrzenią zewnętrzną, dźwiękiem, kolorem, emocjami, itd. Transformacyjny potencjał butoh nie ma granic.


REKRUTACJA:
Opłata: 150,- zł.

Zapisy: mail zgłaszający uczestnictwo (Imię, nazwisko, adres, mail telefon) w warsztatach wraz z kopią (bezzwrotnego) przelewu kwoty w wysokości 150,- zł na konto PUBLINK:
14 1240 1053 1111 0000 0504 6931.

Anita Zdrojewska, mail: azdrojewska@publink.com.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia