ENG
A A A
 lipiec 2020 
materiały organizatora

Warszawa: h.art company „Double Bill”: „Mirage” – chor. Żaneta Majcher, „Chrome Paradise” – chor. Artur Grabarczyk

30 kwietnia 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Imka, ul. Marii Konopnickiej 6 | Premiera

Pokaz spektaklu

Double Bill h.art company to wieczór zbudowany na zasadzie kontrastu ruchu, przekazu, wizji, barw i dźwięków. Dwa spektakle – dwa spojrzenia, plastycznie wkomponowane w jeden niezwykły wieczór. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć ten młody warszawski zespół w zupełnie różnych odsłonach.

 

„Uważne widzenie zawsze odsłania dwoistość.”

Jędrzej Morawiecki

 

Mirage to z definicji obietnica wytchnienia. Wyidealizowany raj, który powinien dostarczyć ukojenia i spokoju. Złudzenie, któremu poddajemy się coraz częściej i coraz liczniej. W spektaklu miraż jest symbolem nieustannego, niekiedy obsesyjnego poszukiwania szczęścia, które stając się jedynym celem, odciąga od tego co tu i teraz. Gdzieś w środku czujemy się nieszczęśliwi, ale brak nam odwagi, by wyłamać się z grupy, więc pod presją otoczenia podążamy za tym, za czym podąża tłum. Szukamy coraz mocniejszych doznań, które ostatecznie zostawiają nas z poczuciem pustki. W głębi duszy wszyscy pragniemy do tego samego – odnaleźć spokój i harmonię. Paradoksalnie, dopiero kiedy porzucimy egocentryczne myślenie i odważymy się ofiarować siebie drugiemu człowiekowi, nie oczekując niczego w zamian, osiągniemy upragnioną pełnię szczęścia.

 

koncept i choreografia: Żaneta Majcher

muzyka: Simone Donati (ATMO), Armand Amar, Julia Kent, Levon Minassian, Jonsi&Alex

 

Chrome Paradise to futurystyczna wizja przyszłości. Grupa ludzi postawiona zostaje przed faktem nowego ładu. Odbywa hipnotyczną podróż przez chłodne, surowe przestrzenie, szukając odpowiedzi na najprostsze egzystencjonalnie pytania, popadając w rytualny trans, zatracając się w abstrakcyjnej rzeczywistości wypełnionej gamą kolorów i dźwięków. Minimalistyczna ekspresja i bezkompromisowa fizyczność na których zbudowany jest spektakl ma na celu utrzymanie widza na dystans jednocześnie pozostawiając go w stanie nieustannego napięcia.

 

koncept i choreografia: Artur Grabarczyk

reżyseria obrazu i dźwięku: Wiktor Podgórski (VTR)

tancerze: Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agata Biela, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Ewa Noras, Iza Prokopek, Konrad Zagajewski

 

Spektakle zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia