ENG
A A A
 lipiec 2020 
Lublin: „Kontestujące IMPRO No. 2” – spotkanie z improwizacją kontaktową

Lublin: „Kontestujące IMPRO No. 2” – spotkanie z improwizacją kontaktową

27 kwietnia 2019 | godz. 12:00 | Lublin: Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (sala 08), ul. Radziszewskiego 16, w godz. 12.00-16.00

Inne

W sobotę, 27 kwietnia, fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na spotkanie z improwizacją kontaktową zatytułowane Kontestujące IMPRO No. 2. W programie spotkania warsztaty Ciało – ruch – przepływ, a także filmy o improwizacji kontaktowej i jam, do którego zaproszeni są również muzycy, śpiewacy i inni improwizatorzy.

 

O warsztatach:

Głównym założeniem improwiazji kontaktowej jest właśnie kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Warsztaty będą okazją, by poprawić swoją sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się, ale także nabyć pewności siebie, poprawić swoje relacje z otoczeniem. Jak zaznaczają organizatorzy, dzięki improwizacji kontaktowej łatwiej osiągnąć to, o czym się marzy.

 

Z wypowiedzi uczestników: Czym jest dla mnie improwizacja?

Taniec „impro” jest dla mnie medytacją, zapomnieniem, uwolnieniem od wszelkich niepotrzebnych myśli i nagromadzonych emocji. Jest cudowną przygodą, podróżą w nieznane mi wcześniej obszary psychofizyczne! Jest świetnym sposobem na poznanie siebie i innych ludzi. Jednocześnie świetną formą aktywności fizycznej, szybkiej i intensywnej, a także wolnej i relaksacyjnej, w zależności od potrzeby chwili!

Czym jest dla mnie improwizacja taneczna? Ciało pierwotne, ciało wiedzące, ciało prawdziwe. Improwizacja taneczna to dla mnie spotkanie ze mną samą – spotkanie trzeciego stopnia. Badam przestrzenie mojego ciała i ciało w przestrzeni. Ja-ciało jako niesamowite, niepowtarzalne zjawisko, jedyne w historii Wszechświata, czekające na odkrycie, otwierające bramę do samopoznania, z każdym dniem, przeżyciem i emocją – inne. I najważniejsze – Ja-ciało nigdy nie kłamie. Miej odwagę się wsłuchać. To wspaniała podróż. Jedna z tych największych. Gdzie każdy krok, gest, ruch jest jedyny, niepowtarzalny, prawdziwy i przez to najpiękniejszy w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

 

Wstęp wolny.

Zapisy i informacje: warszataty.tantheo@gmail.com, www.fundacjatantheo.com, tel. 501 548 704

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia