ENG
A A A
 lipiec 2021 

Bydgoszcz/XXVI Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet Theatre „Tang Yin”

6 maja 2019 - 7 maja 2019 | godz. 19:00 | Opera Nova w Bydgoszczy: Zespół baletowy | 85-070 Bydgoszcz

Pokaz spektaklu

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl baletowy Tang Yin w wykonaniu Suzhou Ballet Theatre z Chin.

 

O spektaklu:

 

Tang Yin opowiada o pełnym trudności życiu Tang Yina, uczonego, najsłynniejszego malarza epoki Ming, a zarazem utalentowanego poety żyjącego ok. 500 lat temu w południowej dolinie rzeki Jangcy. W spektaklu połączono taniec tradycyjny z nowoczesnym i znakomicie wykorzystano muzykę kompozytorów różnych epok. W ascetycznej scenografii widać inspirację delikatnymi pociągnięciami pędzla, niczym na reprodukcji chińskiego malarstwa.
 

choreografia: Ying Li / Jiabin Pan (Kierownicy Artystyczni Suzhou Ballet)

scenografia: Jiang Han

światła: Xiai Han

muzyka: Arvo Pärt, Edward Elgar, Johann Sebastian Bach

Suzhou Ballet Theatre został założony przez Centrum Kultury i Sztuki Suzhou w czerwcu 2007 roku. Jest to jeden z sześciu profesjonalnych zespołów baletowych w Chinach oraz jedyny w Prowincji Jiangsu. Teatr ten włącza w swój repertuar oryginalne dzieła i dąży do wystawiania nowych produkcji, rozwijając talent swych tancerzy, aby osiągnęli swój najwyższy potencjał. Członkowie zespołu pochodzą z czołowych teatrów baletowych w Chinach, wliczając prestiżową Akademię Tańca w Pekinie. Ta grupa to najmłodszy, najdynamiczniejszy i tryskający energią zespół baletowy. Pod kierownictwem i przewodnictwem swych dyrektorów artystycznych – Ying Li i Jiabin Pan, Teatr Baletowy Suzhou staje się w szybkim tempie jednym z najsłynniejszych zespołów baletowych w Chinach. W 2015 roku wystąpili na XXII BFO z entuzjastycznie przyjętym spektaklem baletowym Carmen.

 

Bilety w cenie 70-160 zł do kupienia na stronie teatru.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia