ENG
A A A
 maj 2020 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
fot. materiały organizatora

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019/Polska Sieć Tańca 2019: Living Space Theatre „Kaj Dzias” – warsztaty do spektaklu

23 maja 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul Elektoralna 12

Warsztaty

Living Space Theatre i Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zapraszają w dniach 20 i 22 maja (godz. 18.00-21.00) na dwudniowe warsztaty przygotowujące do udziału w dwóch scenach spektaklu Kaj Dzias. Spektakl zostanie zaprezentowany 23 maja 2019 roku o godz. 19.00 w ramach Polskiej Sieci Tańca (pierwszej, sformalizowanej sieci centrów wspierających sztukę tańca, opartej na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce) oraz projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich (od 14 roku życia) zainteresowanych teatrem, tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim otwartych na nowe doświadczenia i chętnych do wystąpienia na scenie z aktorami. 

 

Prowadzący: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak  twórcy Living Space Theatre, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Rezerwacja miejsc: contact@livingspacetheatre.com (limit miejsc: 20 osób)

 

Uczestnicy powinni być dyspozycyjni w terminach: 20 i 22 maja 2019 roku, godz. 18.00-21.00 oraz 23 maja 2019 roku, godz. 19.00 (udział w spektaklu). Dla uczestników warsztatów wstęp na spektakl wolny.

 

Program wieczoru CST 23 maja 2019, godz. 19.00:

Showreel / Urszula Bernat-Jałocha (35 min.)

przerwa

Kaj Dzias / Living Space Theatre (50 min.)

 

O spektaklu:  

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie − czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Romów. Inspirując się taborami przemierzającymi świat w poszukiwaniu celu, badamy swoje pragnienia, obawy i niepewności, zastanawiamy się nad rolą człowieka w świecie i próbujemy zrozumieć mechanizm dyskryminacji. Obok perspektywy ukazania kultury romskiej – ich pieśni, tańca, języka, energii, poczucia wspólnoty, spektakl porusza wątek hejtu i nietolerancji wobec mniejszości narodowych. 

 

Spektakl powstał z inicjatywy Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły, którzy otrzymali stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów na realizację tego projektu. Stworzony we współprodukcji z Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, prezentowany był także w Kluczborku, Krakowie, Świnoujściu, Sejnach, Katowicach, Rudzie Śląskiej i Bytomiu. Otrzymał nominację na najlepszy spektakl teatru offowego w konkursie „The Best OFF” 2018. W 2019 roku prezentowany jest w kilku polskich miastach w ramach programu Polska Sieć Tańca 2019 oraz w miejscowości Płowdiw w Bułgarii w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2019. Do udziału w spektaklu zapraszani są adepci sztuk teatralnych i tanecznych oraz osoby zainteresowane tymi dziedzinami sztuki z danych miejscowości.

 

Living Space Theatre to teatr założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Wydziału Aktorskiego. Określają się jako teatr nomadyczny – bez stałej siedziby i jednej przestrzeni działania, a także jako młodzi artyści podróżujący z miejsca na miejsce, bez zapuszczania korzeni na stałe. Główną formą ekspresji w spektaklach Living Space Theatre jest taniec i ruch jako niewerbalne formy komunikacji pozwalające przełamywać bariery kulturowe, etniczne i inne.

 

Jakub Margosiak założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Jest w trakcie studiów doktoranckich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ukończył studia aktorskie w Michael Chekhov Academy w Nowym Jorku. Prowadzi warsztaty z Techniki Czechowa w Polsce oraz za granicą, m.in. w Chinach. Występował w spektaklach: Si C'etait ma rue w reż. Pauliny Almeida, Dawida Żakowskiego (Teatr La Pailette, Francja), Collective Jumps w chor. Isabelle Schad (Art Stations Foundation, Poznań), As We Lay Dying stworzonym przez The Bruce High Quality Foundation (BHQF) w ramach benefitu FADA: House of Madness (Watermill Center, Nowy Jork). Jego własne projekty artystyczne to Pomieszczenie zmysłów oraz Prywata konceptualna. Ponadto brał udział w International Summer Program, organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku, prowadził warsztaty i wygłaszał prelekcje podczas International Dance Symposium Dancing in the Body of Nature, organizowanym przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress w Manaus w Brazylii. Był asystentem u prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej podczas zajęć Techniki taneczne oraz stypendystą Rektora PWST w Krakowie.

 

Grzegorz Łabuda – założyciel Living Space Theatre. Absolwent PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Laureat konkursów międzynarodowych. Ukończył Master Course w Workcenter Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa w Pontederze, a także intensywny kurs aktorski w Michael Chekhov School of Acting w Hudson w Nowym Jorku. Twórca takich spektkali, jak: Hey! You!, Uroczysko, Kształty. Uczestnik projektu badawczego Joy of discovery w ramach 1st oraz 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach.

 

***

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl i warsztaty realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

 

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu 

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia