ENG
A A A
 lipiec 2020 
Polski Teatr Tańca "Rozmównica"

Poznań: Polski Teatr Tańca „Jak przestrzeń tańczy?” – rozmównica

23 maja 2019 | godz. 18:30 | Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Kozia 4

Spotkanie

Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejną z cyklu comiesięcznych rozmównic pt. Jak przestrzeń tańczy?. W rozmowie weźmie udział prof. Agnieszka Jelewska z Instytutu Teatru i Sztuki Mediów, teatrolożka, medioznawczyni, dyrektorka i współzałożycielka Humanities/Art/Technology Research Center na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Anna Nowak – tancerka, choreografka, pedagożka, regularnie współpracująca ze Studio Wayne McGregor w Londynie oraz wieloma prestiżowymi instytucjami na całym świecie.

 

W pierwszej części spotkania zaplanowane są kilkunastominutowe prezentacje, w których Anna Nowak i prof. Agnieszka Jelewska przypomną wybrane projekty własne. Będą to prace eksplorujące jako temat przestrzeń, miejsce, lokalizację, określoną przez ingerencję człowieka, historię, architekturę, urbanizacyjne procesy, ale także przez obecność przyrody ożywionej i nieożywionej i naznaczoną dualizmem ciał i technologii.

 

Goście będą mówić także o eksperymentach z przestrzenią nieteatralną w tańcu współczesnym, teatrze i sztukach tańca, o doświadczaniu ruchu w wirtualnej rzeczywistości, o postrzeganiu przestrzeni podczas ruchu, o najbardziej nieoczekiwanych relacjach pomiędzy przestrzenią i ciałem w projektach artystycznych, o praktykach poznawania przestrzeni przez świadome ciało oraz o nowych formach narracji o miejscu i czasie, współtworzonych przez byty ludzkie i nieludzkie.

 

Bezpośrednio po dyskusji, o godz. 19.30, Anna Nowak poprowadzi ćwiczenie dotyczące relacji pomiędzy ciałem i przestrzenią oraz ciałem i architekturą.

 

Podczas późniejszej potańcówki Dancing Poznań pod wodzą DJ-a Cedro i wodzireja Roberta Chodyły pt. Nieludzkie ciała uczestnicy inspirować się będą potencjałem ruchowym somatechnologicznych form bytu – maszyn, cyborgów, awatarów, sztucznej inteligencji. 

 

 

Rozmównice to cykl spotkań, w którym przy wsparciu ekspertów i w żywym kontakcie z widzami Polski Teatr Tańca kształtuje język refleksji o tańcu, odkrywając jego nieoczywiste związki z różnymi dyscyplinami nauki i sztuki.

 

Wstęp wolny

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia