ENG
A A A
 lipiec 2020 
Physical Theater Inzhest "Aliens"

Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Physical Theater Inzhest „Aliens”

26 maja 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Bulwary Wiślane i Rynek Nowego Miasta

Pokaz spektaklu

Organizatorzy XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zapraszają na uliczny pokaz-happening białoruskiego Physical Theater Inzhest pod tytułem Aliens, który otworzy tegoroczny festiwal.

 

W Aliens główną rolę odgrywają Najwyżsi Przełożeni i Kontrolerzy Kosmicznych Sił Specjalnych, włączający się w rytm życia miejskiego tłumu. Performans odbywa się w formie pochodu „przybyszów z innego świata” (wszelkie określenia są akceptowalne, wedle własnych, subiektywnych odczuć). Pierwszy pokaz przedstawienia odbył się w lecie 2012 roku na Festiwalu Jedności Braterskich Narodów Słowiańskich, który tradycyjnie miał miejsce na styku granic państwowych Rosji, Białorusi i Ukrainy, nieopodal Homla.

 

Pomysł i reżyseria: Slava Inozemcev

 

Physical Theater Inzhest

Najstarszy i, jak do tej pory, jedyny niezależny projekt artystyczny na Białorusi, odnoszący sukcesy i działający nieprzerwanie od 35 lat pod kierunkiem Teatru Współczesnej Pantomimy. Teatr fizyczny, realizujący wydarzenia (jako pierwszy na Białorusi!) jako teatr uliczny, korzysta również z gatunku tańca butoh. Założony w Mińsku w 1980 roku przez studentów Instytutu Kultury pod kierunkiem Vyacheslava Inozemtseva. Do 2001 roku funkcjonował jako Teatralne Studio Pantomimiczne Żest. Brał udział w wielu festiwalach i międzynarodowych projektach na Białorusi, w Rosji i Europie.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia