ENG
A A A
 maj 2021 
Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

9 czerwca 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, godz. 11.00-18.00

Warsztaty

W dniach 8 i 9 czerwca Tamara Maksymenko poprowadzi warsztaty zatytułowane Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji. Będzie to czwarta odsłona cyklu warsztatów choreografki i performerki poświęconych swobodzie i organice ruchu, pogłębianiu tańca (zarówno solowego, jak i z partnerem) i stosowaniu narzędzi teatru fizycznego.

 

O warsztatach:

Jak połączyć teatr i improwizację? Jak odnaleźć swobodę w zamkniętych strukturach tańca? Jak tę strukturę otworzyć? ? Ile emocji, zdarzeń i nastrojów można przekazać w tańcu, który gubi swoją strukturę?

  

Tamara Maksymenko, artystka urodzona na Ukrainie, od lat zaś działająca w Innsbrucku i w wielu zachodnioeuropejskich ośrodkach artystycznych, poprowadzi uczestników w kierunku odzyskania swobody i komfortu przy tworzeniu struktur tanecznych. Przypomni, jak ważne w ich budowaniu są wyczucie, niespieszność, oddech, a następnie, gdy „zaprzyjaźnimy się” ze strukturą – umiejętność odchodzenia od niej, zagłębiania się w improwizację, uważnego słuchania ciała.  

 

Warsztaty to także rzadka okazja, aby zapoznać się narzędziami teatru fizycznego Instytutu Thomasa Mattlera, w którym artystka je zgłębiała. Uczestnicy będą mogli odkryć nowe wzorce ruchowe i rozwinąć własny język ruchowy.

 

Zaproszenie skierowane jest zarówno do doświadczonych performerów i tancerzy, jak i do tych, którzy przygodę z ruchem dopiero rozpoczynają. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie wody i wygodnego stroju.

 

Prowadząca:     

Tamara Maksymenko – profesjonalna tancerka, choreografka i nauczycielka tańca współczesnego oraz improwizacji kontaktowej z 10-letnim doświadczeniem. Prowadziła warsztaty w Europie i na innych kontynentach. Założycielka Motion Mode Dance Theatre (MMDT) oraz twórczyni DNAture, FEMMINLE, 6th DAY, uczestniczka projektów THe MIRROR opartych o działalność teatru. Tańczy od czwartego roku życia. Studiowała terapię manualną oraz socjologię na Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym. O swój trening fizyczny zadbała zaś w szwajcarskim mieście Intragna we współpracy z Instytutem Thomasa Mattlera z zakresu teatru fizycznego. Współpracowała z instytucjami kulturalnymi i rządowymi Ukrainy.

 

Termin: 8-9 czerwca, godz. 11.00-18.00   

Miejsce: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, Warszawa

Cena: do 31 maja – 250 zł; od 1 czerwca – 300 zł

Zapisy: ki.warszawa.jungle@gmail.com 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia