ENG
A A A
 sierpień 2020 

Gdańsk: Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman”

30 maja 2019 | godz. 20:00 | Gdańsk: Klub Ziemia, ul. Grunwaldzka 76/78

Pokaz spektaklu

Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz zapraszają na pokaz performansu Atman. To ich trzeci wspólny autorski projekt, będący jednocześnie zamknięciem tryptyku, w skład którego wchodzą: Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza z 2008 roku i Strefa zagrożenia z 2012 roku.

 

O spektaklu:

Tytułowy atman jest pojęciem zaczerpniętym z hinduizmu i oznacza duszę, która ulatuje z otworu w czaszce w czasie całopalenia zmarłego. Obrzęd ten pozwala przejść duszy z jednego stanu w kolejny. Owe przejścia, podczas których człowiek lub inna istota znajdują się w stanie „pomiędzy”, są odzierani z dotychczasowej tożsamości na rzecz nowej. Jest to punkt wyjścia do pracy nad performansem.

 

W Atmanie eksplorowane są tematy tożsamości, płci i relacji  człowiek – natura – zwierzę. Artyści wchodzą w trans, by przeniknąć do głęboko skrywanych przeżyć i wspomnień. Obserwują i przesuwają granice pomiędzy byciem istotą ucywilizowaną, ukształtowaną przez nawyki kulturowe a instynktownym prabytem, niezdefiniowanym przynależnością do żadnej grupy społecznej.

 

Spektakl powstał dzięki Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska i Stypendium Artystycznemu Miasta Sopot.

 

Bilety: 20 zł ulgowe i 25 zł normalne

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia