ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Warsaw Dance Department: „Poranne tany” – prowadzenie: Agnieszka Kryst

27 maja 2019 | godz. 09:00 | Warszawa: Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki (Plac Defilad), w godz. 9.00-10.15

Warsztaty

W poniedziałek 27 maja, w godz. 9.00-10.15, Warsaw Dance Department zaprasza na Poranne tany z Agnieszką Kryst. To zajęcia otwarte dla wszystkich miłośników tańca współczesnego, którzy chcą wzmocnić ciało i świadomie nad nim pracować. Ćwiczenia podczas zajęć proponowane są tak, by każdy, niezależnie od umiejętności, mógł pracować na swoim poziomie.

 

Prowadząca o warsztatach:

W trakcie zajęć będziemy w ciągłym ruchu – swobodnie, naturalnie, organicznie. Przedmiotem poznania będzie nasze poruszające się ciało. Proces badawczy przeprowadzimy na bazie współczesnych praktyk ruchowych z zakresu fitness i cardio, kick boxingu, boxingu, przez jogę, pilates, medytację, po praktyki somatyczne i terapeutyczne stosowane we współczesnej choreografii i improwizacji.

W trakcie zajęć ruch i jego intensywność wynikać będzie ze świadomego wyboru, a nie z nakazu. Ruch stanie się możliwością rozwoju, potencjałem i zamierzoną decyzją twórczą. Będziemy zagłębiać się w najważniejsze praktyki taneczne i kompozycyjne z zakresu współczesnej choreografii.

 

Prowadząca:

Agnieszka Kryst – tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończyła choreografię i teorię tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013/Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Beneficjentka rezydencji artystycznej 2017 w galerii miejskiej BWA w Bydgoszczy, w trakcie której stworzyła pracę Łuczniczki. Autorka instalacji performatywnej Wenus z Wawy w ramach wystawy Lepsza ja w warszawskiej Zachęcie. Jako tancerka i performerka współpracowała m.in. z: Juanem Domìnguezem Rojo, Noą Shadur i Kondradem Smoleńskim, Małgorzatą Haduch, Sjoerdem Vreugdenhilem, Martą Ziółek, Pawłem Sakowiczem, Joanną Leśnierowską, Januszem Orlikiem czy z Rebecką Lazier, w której spektaklu There might be others występowała w Polsce i Nowym Jorku. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) pracę solową Pressure oraz duet Liquid state of mind. W 2015 roku została rezydentką programu Solo Projekt Plus, w ramach którego stworzyła pracę solową Partytura (A Score). Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu, przestrzeni sztuk performatywnych w Warszawie.

 

Cena: 25 zł (płatne na miejscu)

Zapisy: tutaj

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia