ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. Paweł Maciak, TO-EN

Gdańsk: Warsztaty japońskiego tańca butoh z TO-EN

22 lipca 2019 | godz. 10:00 | Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, w godz. 10.00-16.00

Warsztaty

Od 22 do 24 lipca tego roku Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na warsztaty butoh z tancerką TO-EN. To jedna z niewielu tancerek, która rozwija unikalny styl butoh oparty na metodzie SU-EN, wywodzącej się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. 

 

O warsztatach:

 

Gdzie leżą granice naszego ciała? Czym jest nasze ciało w odniesieniu do otaczającej je przestrzeni?

  

Podczas trzech intensywnych sesji warsztatowych uczestnicy będą szukać odpowiedzi na te pytania i pogłębiać tym samym świadomość własnego ciała. To także doskonała okazja na poznanie metody pracy z ciałem w tańcu butoh – od  treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na redefinicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Na warsztaty składają się m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), praca ze zmysłami oraz elementy choreografii oparte na tzw. materiach ciała.

 

Warsztaty skierowane są do osób między 20 a 45 rokiem życia. Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, ale warsztaty są przeznaczone dla osób sprawnych fizycznie i zdyscyplinowanych.

 

O butoh:

Butoh jest współczesną formą tańca, który narodził się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50. XX wieku. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. W Europie butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

 

Prowadząca: 

TO-EN jest tancerką butoh, choreografką, uczennicą słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. Jej imię artystyczne, TO-EN, które otrzymała od nauczyciela, w języku japońskim oznacza „Ziemię-Ogród” lub „Ogród Ziemski”. Symbolizuje ono kontynuację tradycji tańca butoh oraz jej rozwój na nowym gruncie. TO-EN rozwija unikalny styl tańca butoh, oparty na Metodzie SU-EN. Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce. 

 

Koszt: 450 zł; termin opłat do 10 lipca, w restauracji Oliwskiego Ratusza Kultury – Tu Można Marzyć (od wtorku do niedzieli, w godz. 11.00-22.00) lub w biurze ORK (kontakt: Ewa Labenz, tel. 519 166 301). Płatność tylko na miejscu (gotówką lub kartą). Liczba miejsc ograniczona. 

 

Zapisy i kwestie organizacyjne: toen@toenbutoh.com

Organizator: Oliwski Ratusz Kultury 

Współorganizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

 

Więcej informacji: www.toenbutoh.com, www.ratuszkultury.pl

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia