ENG
A A A
 lipiec 2020 

Ziębice/Myśl w ruchu 2019: „Mikser taneczny” – pokaz finałowy

9 czerwca 2019 | godz. 17:00 | Ziębice: Ziębickie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 10

Projekt edukacyjny

W niedzielę 9 czerwca w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się występ finałowy uczestników projektu Mikser taneczny. Przez trzy miesiące 30-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i przy muzyce na żywo, poznawała różne style tańca – od ludowego i hip-hopu po współczesny czy afrykański. Dodatkowo, oprócz bezpłatnych warsztatów, uczestnicy projektu mogli oglądać spektakle taneczne prezentowane we Wrocławiu –  jak choćby

operę dziecięcą „Najdzielniejszy z rycerzy”, którą Krzysztof Penderecki napisał do tekstu Ewy Szelburg-Zarembiny. Efekty swojej trzymiesięcznej pracy uczniowie zaprezentują przed publicznością na scenie Ziębickiego Centrum Kultury o godz. 17.00. 

 

Projekt jest realizowany przez Fundację „Teraz Ziębice” i współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

 

Więcej informacji: www.teraz.ziebice.info, teraz@ziebice.info

Kontakt: Agnieszka Rzepka, tel. 697 434 989

 

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych, w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia