ENG
A A A
 marzec 2021 

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Kon Temporary Project „KaruzeJa”

7 czerwca 2019 | godz. 20:30 | Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

Pokaz spektaklu

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na premierowe przedstawienie przygotowane przez tancerzy Opery Bałtyckiej: Bartosza Kondrackiego, Sayakę Harunę-Kondracką, Agnieszkę Wojciechowską, Mariannę Młynarską, Roberto Tallarigo, Michała Zelenta.

 

wykonanie: Bartek Kondracki, Sayaka Haruna-Kondracka, Agnieszka Wojciechowska, Marianna Młynarska, Roberto Tallarigo, Michał Zelent

opieka artystyczna: Patricia Apergi

czas trwania: 40 min

 

Sayaka Haruna-Kondracka przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Była laureatką krajowych konkursów baletowych. Zaczęła studia w Codarts, gdzie w ciągu sezonu współpracowała z Introdans, Dance Works Rotterdam oraz innymi zespołami tanecznymi. Przed przyjazdem do Polski spędziła rok w Cinevox Junior Company w Szwajcarii. Od 2012 roku tańczy w Balecie Opery Bałtyckiej (wcześniej w Bałtyckim Teatrze Tańca, grała między innymi rolę Puka w Śnie Nocy Letniej).

 

Marianna Młynarska ukończyła szkołę baletową w Łodzi, występowała również na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi, ukończyła Peridance Summer School w Nowym Jorku. Od 2016 roku tańczy w Operze Bałtyckiej.

 

Agnieszka Wojciechowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i studentką Rotterdam Dans Academie CODARTS. Od 2008 roku tancerka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie tańczyła, często jako solistka, w choreografiach Izadory Weiss (np. Śmierć w Śmierci i Dziewczynie), Hansa Henninga Paara, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego,  Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delacroix, Giorgio Madii i Francisa Mauduita. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.

 

Bartosz Kondracki od 2009 roku jest tancerzem baletu Opery Bałtyckiej, wcześniej Bałtyckiego Teatru Tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiał w zespole tańca nowoczesnego Caro Dance w Siedlcach. Ukończył Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec, a później tańczył w Kieleckim Teatrze Tańca. Zdobył liczne tytuły i nagrody krajowych i międzynarodowych konkursach. Występował w spektaklach Izadory Weiss, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego, Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delcroix, Giorgio Madii i Francisa Mauduita. W 2010 roku rozpoczął twórczość choreograficzną spektaklem Ad Infinitum.

 

Roberto Tallarigo znany ze sceny Opery Bałtyckiej, chociażby roli Tezeusza w Śnie Nocy Letniej w choreografii Izadory Weiss. Jest absolwentem Rotterdam Dans Academie CODARTS. Przed rozpoczęciem pracy w Trójmieście tańczył w Staatstheater w Kassel, eVolution Dance Theatre, i Balletto di Calabria.

 

Michał Zelent jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu i finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Gdańsku w 2013 roku. Jako uczeń występował w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a od 2016 roku związany jest z Operą Bałtycką.

 

***

 

Bilety:

20 zł 

15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

 

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

 

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia