ENG
A A A
 maj 2021 
Warszawa/OITPD: Seminarium „Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy”

Warszawa/OITPD: Seminarium „Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy”

7 czerwca 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Klub SPATiF, Al. Jerozolimskie 45, I piętro

Seminarium

W piątek, 7 czerwca, Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w seminarium Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy, które odbędzie się w ramach dorocznego spotkania International Organisation for the Transition of Professional Dancers. IOTPD zrzesza organizacje i instytucje wspierające przekwalifikowanie zawodowych tancerzy.

 

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dotychczasowe efekty programu realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, a także działania wspierające przekwalifikowanie zawodowe tancerzy. Zaproszeni goście z podobnych organizacji podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczeniami wspierania tancerzy po zakończeniu ich scenicznej kariery.

 

Panel poświęcony realiom, perspektywom i szansom rozwoju programu, do którego zaproszeni zostali prelegenci związani z polskim środowiskiem tańca, będzie okazją do rozmowy o tym, w jaki sposób efektywnie wpierać tancerzy rozpoczynających nową karierę zawodową, a także jakie działania na rzecz zawodowych tancerzy są najbardziej potrzebne.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno w spotkaniu, jak i w dyskusji, zaplanowanej jako kontynuacja panelu. Będzie to okazja do podzielenia swoimi doświadczeniami i uwagami.

 

Wszyscy zainteresowani udziałem w spotkaniu, proszeni są o wypełnienie formularza online.

 

Program wydarzenia:

 

Seminarium Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy

w ramach spotkania International Organization for the Transition of Professional Dancers

 

Klub SPATiF, Al. Jerozolimskie 45, I piętro

7 czerwca 2019 roku, godz. 11.00-15.00

 

I. Powitanie gości i wprowadzenie do tematyki przekwalifikowania zawodowego tancerzy – Paul Bronkhorst, prezes IOTPD (International Organization for the Transition of Professional Dancers)

 

II. Przedstawienie dobrych praktyk przekwalifikowania zawodowego tancerzy w kilku wybranych krajach – Ellen Chambers (Wielka Brytania), Parise Mongrain (Kanada) i Sabrina Sadowski (Niemcy)  

 

Przerwa kawowa (ok. godz. 12.30)

 

III. Program reorientacji zawodowej tancerzy w Polsce – stan dzisiejszy, kierunki rozwoju – panel dyskusyjny Instytutu Muzyki i Tańca

 

1. Powitanie gości: Aleksandra Dziurosz

 

2. Program przekwalifikowania 2015-2019 – prezentacja: Monika Kaszewska

 

3. Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości – prowadzenie: Grzegorz Chełmecki (ekspert Komisji ds. Programu Reorientacji Zawodowej w IMiT)

 

W panelu biorą udział:

    - Paul Bronkhorst – przewodniczący IOTPD,

    - Witold Biegański – tancerz Teatru Wielkiego w Łodzi, prezes zarządu związku zawodowego tancerzy OZZAT,

    - Dobrosława Choryńska-Chudy – doradczyni zawodowa w Programie,

    - Wladimir Seleznev – były tancerz baletowy (18 lat w zawodzie), zakończył przekwalifikowanie w ramach Programu (informatyk, specjalista od multimediów),

    - Jakub Jóźwiak – tancerz freelancer – stypendysta Programu (fotograf)

    - Wojciech Warszawski – kierownik baletu Opery Bałtyckiej,

    - Paulina Wycichowska – była tancerka Polskiego Teatru Tańca (16 lat w zespole), obecnie kończy proces przekwalifikowania zawodowego w ramach Programu (arterapeutka),

   - Michail Zubkow – pedagog baletowy reprezentujący dyrekcję Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

 

4. Dyskusja z udziałem publiczności

 

 

 

 

 Reorientacja_logo (miniaturka)  IMIT (miniaturka)  IOTPD_logo (miniaturka)

 

 

      

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia