ENG
A A A
 lipiec 2020 
ROZBARK in Motion

Bytom/ROZBARK in Motion 2019: „Senior Dance” – warsztaty ruchowe dla seniorów

24 czerwca 2019 - 28 czerwca 2019 | godz. 10:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Warsztaty

Teatr ROZBARK, w ramach festiwalu Rozbark in Motion, zaprasza na warsztaty ruchowe dla seniorów, Senior Dance. Zajęcia poprowadzą Szymon Dobosik (taniec współczesny) i Beata Grzelak-Szweda (warsztaty taneczno-ruchowe).

 

Koszt: 50 zł/osoba za 5-dniowy warsztat.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Hargmonogram:

 

24-28 czerwca, godz. 10.00-13.00

 

Taniec współczesny dla seniorów, prowadzenie: Szymon Dobosik.

 

Prawdopodobnie nie ma zdrowego człowieka, który by w życiu chociaż raz nie zatańczył. Ta forma ruchu dostarcza człowiekowi wielu wzruszeń i często jest związana z najważniejszymi wydarzeniami w jego życiu. Ważnym jest fakt, że taniec daje bogate możliwości poruszania się, a to sprawia, że każdy może znaleźć taką formę ruchu, która jest odpowiednią dla jego osobowości. Warsztat przybliży podstawowe techniki tańca współczesnego i improwizacji.

 

Szymon Dobosik

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W 2013 roku zagrał w dwóch dyplomach – Transdyptyk w reż. Anny Piotrowskiej oraz Jak wam się podoba w reż. Briana Michaelsa. W ramach zajęć na uczelni współpracował m.in. z Anną Piotrowską, Louis Frank, Sharon Reshef, Arie Bursztynem, Hilke Diemer, Scottem Lyonsem, Josephem Fruckiem. Uczestnik VI edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca, na którym zaprezentował solo Pełza dusza wśród motyli, cztery czarne krokodyle. W 2014 roku wziął udział w Ohrid Summer Festival w Macedonii. Finalista SoloDuo Dance Festival 2015 w Budapeszcie z duetem I że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Uczestnik Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Kontestacje (Lublin) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych (Ostrów Wielkopolski) ze spektaklem Jetzt/Teraz polsko-niemieckiego kolektywu Little:interference.

 

Senior Dance – warsztaty taneczno-ruchowe dla seniorów, prowadzenie: Beata Grzelak-Szweda.

 

Warsztat pomaga w rozbudzeniu kreatywności uczestników, w przełamywaniu barier interpersonalnych, pogłębianiu wiedzy na temat własnego ciała i jego możliwości. Uczy ekspresji poprzez ruch i taniec. Przeprowadzone zostaną również tańce w kręgu oraz integrujące grupę. Każdy cykl zajęć zakończony zostanie relaksacją i ćwiczeniami oddechowymi.

 

Beata Grzelak-Szweda

Tancerz-pedagog, instruktor terapii zajęciowej. W latach 2000-2013 związana ze Śląskim Teatrem Tańca, w Teatrze ROZBARK pracuje od 2014 roku. Ukończyła studia socjologiczne o specjalności praca socjalna na Uniwersytecie Śląskim. Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Integracyjnego, prowadzonych m.in. przez Pietro Cardillo i Victorię Day Fox, Warsztatach Terapii przez Ruch, prowadzonych przez specjalistów z USA (Lynn Kable, Joe Martino, Gail Frizzel, Teya Sepinuk), w warsztatach Muzyka i ruch w działaniach terapeutycznych przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Na co dzień prowadzi zajęcia w zakresie Terapii przez Ruch i realizuje spektakle z osobami niepełnosprawnymi, podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej oraz innych placówek. Od 2014 roku zaangażowana w prowadzenie systematycznych zajęć taneczno-ruchowych grupy INTEGRA.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia