ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa: Global Water Dances „Obojętność” – chor. Iwona Wojnicka i Artur Grabarczyk; pokaz plenerowy

15 czerwca 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Bulwary Wiślane, przy płycie Desantu Czerniakowskiego

Pokaz warsztatowy

Stowarzyszenie Format Zero zaprasza na pokaz plenerowy Obojętność w wykonaniu chóru Global Water Dances. Globalny chór tancerzy to kilka tysięcy ludzi z całego świata, którzy tego samego dnia tańczą choreografię inspirowaną potrzebą dostępu do czystej wody pitnej  dla każdego i wszędzie.

Tytuł Obojętność, według wiersza Marty Kaweckiej, odnosi się do naszej obojętności na problem dostępu do wody. 

 

O pokazie: 

 

Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa.

172 miejsca na całym świecie – jedna idea, jeden cel. Wspólnota Global Water Dances mówi o niedostatku wody pitnej na Ziemi. 

Warszawa, Polska. Nasza Obojętność na pragnienie innych stała się tematem spektaklu plenerowego. Woda płynąca z kranu bezcelowym strumieniem nie skłania nas do myślenia o tym, że marnujemy cenne zasoby. Zasoby wody pitnej na naszej planecie są ograniczone i nie myślimy o tym, kupując nowe jeansy, do których produkcji użyto 38 litrów słodkiej wody. Nie myślimy o tym, że są ludzie, dla których 37 litrów wody oznacza być albo nie być. Nie myślimy o tym, że bez wody można przeżyć od 5 do 7 dni. Naukowcy twierdzą, że dostęp do czystej wody pitnej może być powodem wybuchu wojny światowej.

Obojętność to plenerowa kompozycja na ruch i architekturę Bulwarów Wiślanych na odcinku przy płycie Desantu Czerniakowskiego. Organiczność ruchu oraz celowość działań performerów naprzemiennie zlewać się będą w wielopoziomowe obrazy ukazujące ich relacje z wodą. Performans taneczny powstanie przy użyciu dosłownych, jak i abstrakcyjnych form wyrazu, a także przy wykorzystaniu możliwości, jakie daje architektura przestrzeni.

 

Choreografia: Iwona Wojnicka i Artur Grabarczyk
Taniec: h.art company i Format Zero
Muzyka i wokal: India Czajkowska
Reżyseria dźwięku: Konrad Zientara

 

Projekt jest afiliowany przez Laban Institute of Movement Studies z Nowego Jorku i finansowany przez Eurolab, Berlin.

Patronat medialny nad Global Water Dances Poland objął kwartalnik TANIEC.

Organizator: Stowarzyszenie Format Zero
Współorganizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) / Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA'
Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa
Partnerzy: Grab Art Foundation, h.art comapny, Mazowiecki Instytut Kultury

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia