ENG
A A A
 lipiec 2020 
Márta Ladjánszki  "LetMeC", fot. materiały organizatora

Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Márta Ladjánszki „LetMeC”

22 czerwca 2019 | godz. 18:00 | Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Márta Ladjánszki zaprasza na spektakl LetMeC.

 

O spektaklu:

 

Jaką funkcję pełni nagość na scenie? Jak czujemy się, patrząc na nią? LetMeC proponuje nowy sposób odczuwania nagości na scenie i poza nią. Pyta, co się stanie, jeśli (również) publiczność będzie naga. Odpowiedź jest dostępna tylko dla tych, którzy odważnie przyjmą zaproszenie, by obejrzeć spektakl nago. W bezpośrednim dialogu z przestrzenią i publicznością powstaje spektakl, w którym nagość, pozbawiona zwyczajowych punktów odniesienia, oferuje silne wspólnotowe spotkanie.

 

Pomysł i choreografia: Ladjánszki Márta

Muzyka: Varga Zsolt

Wystepują: Ladjánszki Márta, Varga Zsolt

Przy wsparciu: L1 Association, EMMI, Derida Dance Center, Fabrik Potsdam, Workshop Fundation, NaVKE

 

czas trwania: 45 min

 

Uwaga! Ze względu na specyfikę spektaklu organizatorzy informują, że:

• zakup biletu na LetMeC jest jednoznaczny ze zgodą na uczestniczenie w spektaklu nago. W przedstawieniu mogą wziąć udział tylko Ci, którzy przyjmą to zaproszenie – dzięki wspólnocie w nagości wszystkich uczestników (także osób obsługujących technicznie spektakl) artyści i organizatorzy gwarantują intymność doświadczenia;

• po sprawdzeniu biletów widzowie wejdą do przestrzeni, gdzie zdejmą ubrania, a następnie, zostaną wprowadzeni dalej w przestrzeń sali. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą ręcznika – aranżacja widowni pozwala siedzieć i oglądać spektakl w wielu różnych miejscach, a zatem korzystanie z ręcznika jest przydatne ze względów higienicznych;

• po rozpoczęciu spektaklu nie ma możliwości wejścia dla osób spóźnionych ani ponownego powrotu do sali (jeśli widz opuści ja w trakcie przedstawienia).

 

Márta Ladjánszki

Studiowała balet klasyczny, gimnastykę oraz oraz taniec jazowy i współczesny. W 1996 roku współzałożyła zespół teatru tańca KOMPmÁNIA. W 2001 roku dołączyła do Stowarzyszenia L1 i od tamtej pory pełni funkcję jego wicedyrektora artystycznego. Punktem wyjścia i inspiracją dla Marty jest zawsze ludzkie ciało i dlatego w każdej swojej pracy celebruje je, nadając fizyczną formę uwewnętrznionym myślom. Ladjánszki wierzy, że wszyscy jesteśmy różni (nie tylko fizycznie), a to sprawia, że nasze życie jest bogatsze

 

Zsolt Varga

Jest muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą, artystą dźwięku i ruchu z Budapesztu. Przewodniczący L1 Association od 2011 roku.

 

Bilety: 15 zł

 

***

 

malta-festival.pl/pl/program/taniec

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia