ENG
A A A
 lipiec 2020 
Quatro "Durational Rope", fot. materiały organizatora

Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Durational Rope”

25 czerwca 2019 | godz. 18:00 | Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie brazylijski duet Quarto zaprasza na performatywną instalację pt. Durational Rope.

 

O instalacji:

 

Performatywna instalacja – eksploracja w czasie. Brazylijski duet Quarto wykorzystuje kilometrową linę, by przyjrzeć się temu, do czego jest zdolne ciało. Długotrwałe, bezustanne manipulowanie liną kreuje fizyczny język, w którym wysiłek na granicy skrajnego wyczerpania stopniowo zmienia nasze postrzeganie ciała i przedmiotu, ego i dramatu. Praca jest pierwszą odsłoną10-letniego projektu badawczego Rope.

 

Pomysł, choreografia i wykonanie: Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala /

Filozofowie: Fredrika Spindler & Marcia Sá Cavalcante Schuback

Produkcja: QUARTO

Sponsorzy: Pille Repmakarn

Dystrybucja: Key Performance

Koprodukcja: Moderna Museet, Dansehallerne & MDT

Przy wsparciu: The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee and The International Dance Programme – The Swedish Arts Grants Committeé’s International Programme for Dance Artists

 

czas trwania: 180 min

 

Quarto to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza Quarto do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami, konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. W 2018 roku Quarto otrzymało nagrodę Birgit Cullberg.

 

Wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

 

***

 

malta-festival.pl/pl/program/taniec

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia