ENG
A A A
 lipiec 2020 
Quarto "Thisentanglement", fot. materiały organizatora

Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Thisentanglement”

27 czerwca 2019 | godz. 18:00 | Poznań: galeria na dziedzińcu Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie brazylijski duet Quarto zaprasza na spektakl-instalację Thisentanglement.

 

O spektaklu:

 

Dwa ciała zaplecione w 1000 metrów czarnej liny. Praca nawiguje gdzieś w przejściowej przestrzeni pomiędzy, w której nieustanne metamorfozy masywnej, czarnej nici stale podważają podział na przedmiot i podmiot. Lina staje się lassem, batem, wężem, a następnie wielkim węzłem, wielowymiarowym wzorem, przypadkowym przestrzennym ornamentem, labiryntem, rozległym oplątaniem, skrywaniem i odkrywaniem; staje się ciałami, które łączy i dzieli. Praca ta jest drugą odsłoną 10-letniego projektu badawczego Rope.

 

Pomysł, choreografia i wykonanie: Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala

Dramaturgia: Igor Dobricic

Kurtaor projektu: Camilla Carlberg, Moderna Museet

Dystrybucja: Key Performance

Koprodukcja: Moderna Museet and MDT

Przy wsparciu: The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee, The Stockholm County Council and The Swedish Arts Grants Committee

 

czas trwania: 120 min

 

Quarto to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza Quarto do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami, konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. W 2018 roku Quarto otrzymało nagrodę Birgit Cullberg.

 

Wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

 

***

 

malta-festival.pl/pl/program/taniec

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia